Ostatnio na blogu:

Wymarzone biuro – czego nie powinno w nim zabraknąć?

Era „białych kołnierzyków” kwitnie. W pogoni za karierą spędzają całe dni w swoich biurach, wyrabiając nadgodziny, mieszając życie zawodowe z prywatnym, wyrabiając normy, plany i realizując targety. Jak wygląda biuro idealne, w którym praca jest efektywna i przyjemna, gdzie nawet nadgodziny nie są straszne?

JAK WYGLĄDA ZDALNA PRACA W POLSKIM CRM-IE?

MiniCRM to bardzo przejrzysta i funkcjonalna aplikacja internetowa, która umożliwia łatwe zarządzanie relacjami z klientami. Wśród dostępnych funkcji znajduje się m. in. przechowywanie i organizowanie wszystkich ważnych informacji potrzebnych w czasie pracy, np. zadań do wykonania, terminów spotkań, szczegółowych ustaleń z klientami, plików lub notatek.

Nowy trend: spa dla menedżerów

Przeciętny polski menedżer może być jeszcze bardziej zestresowany od swojego amerykańskiego kolegi. W końcu to my gonimy, dajemy z siebie wszystko, a jesteśmy na znacznie niższym poziomie – nie tylko materialny, ale i organizacyjnym. Stres, brak czasu, pośpiech – wszystko to sprawia, że życie osoby na wysokim stanowisku negatywnie oddziałuje na jego czy jej organizm.

Lotto – Podatek od marzeń

Wiele osób ulega pewnemu mitowi: wierzy, że wielka wygrana w grze Lotto pozbawiłaby ich raz na całe życie konieczności myślenia o finansach. Nic bardziej mylnego. „Pieniądz rodzi pieniądz” to reguła prawdziwa tylko wtedy, gdy pieniądz ów dobrze i z rozsądkiem jest rozporządzany. W przeciwnym razie czekać może nas los tych, którzy w wieczność swojej wygranej uwierzyli zbyt mocno.

Ile zarabia pracownik w firmie przeprowadzkowej?

Branża przeprowadzkowa z roku na rok radzi sobie coraz lepiej. Wzrost zamożności Polaków i prężny rozwój gospodarki sprawiły, że zarówno osoby prywatne jak i firmy, coraz częściej korzystają z usług profesjonalnych firm przeprowadzkowych. Zapewniają one szeroki zakres usług obejmujący zarówno transport dobytku jak i jego sortowanie oraz pakowanie. Oferują również rozpakowywanie mienia i ustawienie go na wyznaczonych przez klienta miejscach.

Zakup kasy fiskalnej może się zwrócić?

Konieczność zakupu i korzystania z kasy fiskalnej jest dla wielu przedsiębiorców przykrym obowiązkiem. Z drugiej strony trudno się dziwić takiemu podejściu. Koszty związane z prowadzeniem własnej firmy są w tej chwili niemałe. Obowiązek posiadania kasy to kolejny wydatek, a tym samym uszczuplenie firmowego konta.

Wszystko o zasiłku opiekuńczym

Zasiłek opiekuńczy jest świadczeniem finansowanym przez ZUS z ubezpieczenia chorobowego, a zatem dlatego prawo wnioskowania o ten zasiłek ma każdy, kto jest objęty tym ubezpieczeniem. Dotyczy to zarówno pracowników, objętych ubezpieczeniem chorobowym obowiązkowo, jak również zleceniobiorców oraz przedsiębiorców, zgłaszanych do ubezpieczenia chorobowego dobrowolnie.

Emerytura bez wypracowanych lat

Przed 2013 rokiem, zgodnie z ówczesnym systemem emerytalnym, do uzyskania prawa do emerytury niezbędny był zarówno wiek emerytalny, jak i odpowiedni staż pracy. Dziś te zasady obejmują jedynie tę część społeczeństwa, która urodziła się przed 1 stycznia 1949 roku. W przypadku kobiet wiek emerytalny wynosi 60 lat.

Procedura wstępnego szkolenia BHP

Przyjęcie do nowej pracy zawsze wiąże się z różnymi odczuciami i emocjami, w tym również ze stresem. Istotne jest więc to, by dopiero co zatrudniony pracownik mógł jak najszybciej zorientować się w tym, jakie panują zasady w firmie i jakich zasad należy przestrzegać.

Historia: Praca na statku wielorybniczym

Największym i ciągłym zagrożeniem dla marynarzy pracujących na pokładzie był ogień. Na kilka dni po upolowaniu wieloryba praca marynarzy zmieniała się w piekło.

Jak wygląda praca koordynatora ślubnego?

Otóż jest to bardzo ciekawe zajęcie wymagające od takiego specjalisty wiele własnego zaangażowania i pomysłowości. Jeżeli wykonywać tego typu pracę zobacz jakie zadania będziesz musiał wykonywać.

Walcz o swoje w pracy

Prawo pracy, jako odrębna dziedzina prawa, powstało stosunkowo niedawno, bo dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Sytuacje polityczne, w jakich Polska znajdowała się do XX wieku, znacznie utrudniły i opóźniły jego rozwój.

Publikują u nas:

OFERTY PRACY - Bielsko-Biała

Praca Bielsko-Biała
Kelner/ kelnerka

1

22-12-2014
Pośrednik finansowy najwyższe prowizje

1

22-12-2014
Magazynier

1

22-12-2014
Moderatorka

1

22-12-2014
Kasjer - sprzedawca

1

22-12-2014
Praca biurowa, obsługa kilenta biznesowego

1

22-12-2014
Manager/ka w branży gastronomicznej

1

22-12-2014
Kontroler jakości

1

22-12-2014
Operator maszyn

1

22-12-2014
Portier

1

22-12-2014
Kelner, kelnerka

1

21-12-2014
Menager restauracji

1

21-12-2014
Magazynier sprzedawca

1

21-12-2014
Animator zabaw dla dzieci/ obsługa klientów

1

20-12-2014
Hostessa

1

20-12-2014
Pracownik produkcji

1

20-12-2014
Merchandiser

1

19-12-2014
Kontroler jakości

1

19-12-2014
Operator wózka widłowego

1

19-12-2014
Krawcowe z doświadczeniem

1

19-12-2014

Wyszukiwarka


Strony partnerskie

Bielsko-Biała - porta informacyjnyAktualności z Podbeskidzia Wszystko o kulturze w Bielsku-Białej

Kategorie

Facebook

Artykuł tygodnia

Mieszkanie dla studenta – a może kupić?

Studenci zwykle przybywają do miast akademickich z mniejszych miejscowości i swoją przygodę z nauką po liceum rozpoczynają od szukania mieszkania lub pokoju, w którym mogliby zamieszkać. Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami i ceny wynajmu są wysokie, jeśli nie na podobnym poziomie, co rata kredytu hipotecznego. Może więc dobrym rozwiązaniem będzie kupno mieszkania dla studenta?

Dlaczego warto?

Zakładając, że studia potrwają 5 lat, a koszty wynajmy kawalerki kształtują się na poziomie 1200-1500 złotych miesięcznie, można łatwo obliczyć, że student musi zainwestować łącznie ok. 70-90 tysięcy złotych. Kwotę tę można przeznaczyć na spłatę kredytu hipotecznego. Przy kredycie na kawalerkę za 160 tysięcy złotych na 10 lat, rata kredytu wyniesie ok. 1700 złotych, więc niewiele więcej, niż przy opcji wynajmu mieszkania. Plusem jest to, że po 5 latach studiów mieszkanie będzie niemal w połowie spłacone.

Nie ma też problemów z lokatorami. Zwykle student mieszka z kimś, bo tak jest taniej. Zwykle też dochodzi do mniejszych lub większych spięć na różnych polach. We własnym mieszkaniu, student sam sobie jest panem.

Czytaj cały artykuł

Reklama

Nasze serwisy:

www.placpigal.pl - Oferty pracy z Bielska
www.kopalniapracy.pl - Oferty pracy z Katowic
www.oferujemyprace.pl - Praca, biznes, poradniki
www.ta-praca.pl - Poradniki
www.oto-praca.pl - Biznes, praca, informacje
www.praca-biznes.pl - Biznes w Polsce

Na skróty:

Regulamin
Kontakt
Linki
Imprezy Bielsko
Informacje Bielsko
Wersja mobilna
Nasz Blog

Statystyki:

Wybrane stopy bezrobocia (obecne):

Polska: 11,5%
woj. śląskie: 9,8%
Bielsko-Biała: 5,3%
Powiat Bielski: 5,3%