Ostatnio na blogu:

PRACUJ JAKO TRENER BIZNESOWY

Osoba, która prowadzi szkolenie z danej tematyki biznesowej jest określana jako: trener biznesowy, szkoleniowiec lub ? z angielskiego ? coach. Wiele osób uważa trenerów za łatwe i bardzo dobrze płatne zawody. Czy faktycznie tak jest? Na jakie trudności jest narażony trener? Przekonajmy się o tym i weźmy pod lupę zawód trenera biznesowego.

Pożyczka pozabankowa jako alternatywa kredytu

Brak pieniędzy, pilne wydatki czy może usterka samochodu lub sprzętu AGD? Chyba każdy z nas przynajmniej raz doświadczył takiej sytuacji. Z pewnością zazwyczaj wtedy przychodzi nam na myśl kredyt w banku czy zakupy na raty. Niestety osoby, które nie mają stałego zatrudnienia, nie mogą na taką pomoc liczyć. Co w takiej sytuacji, jeżeli nie ma się wolnych środków na niespodziewane wydatki, a odkładając na zakup lodówki czy naprawę auta zajmie to wiele czasu?

Kucharz - zawód dla twardzieli

Wysyp telewizyjnych programów z gwiazdami kucharskiego fachu takimi jak Gordon Ramsay, Jamie Oliver czy nasza rodzima, polska Magda Gesler spowodował, że zawód kucharza zyskał nową wartość. Najlepsi szefowie kuchni wyszli daleko poza mury swoich restauracji i stali się gwiazdami medialnymi. Na fali tej popularności coraz więcej młodzieży i dorosłych próbuje swego szczęścia w tym fachu z różnym skutkiem.

Mieszkanie dla studenta – a może kupić?

Studenci zwykle przybywają do miast akademickich z mniejszych miejscowości i swoją przygodę z nauką po liceum rozpoczynają od szukania mieszkania lub pokoju, w którym mogliby zamieszkać. Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami i ceny wynajmu są wysokie, jeśli nie na podobnym poziomie, co rata kredytu hipotecznego. Może więc dobrym rozwiązaniem będzie kupno mieszkania dla studenta?

Wymarzone biuro – czego nie powinno w nim zabraknąć?

Era „białych kołnierzyków” kwitnie. W pogoni za karierą spędzają całe dni w swoich biurach, wyrabiając nadgodziny, mieszając życie zawodowe z prywatnym, wyrabiając normy, plany i realizując targety. Jak wygląda biuro idealne, w którym praca jest efektywna i przyjemna, gdzie nawet nadgodziny nie są straszne?

JAK WYGLĄDA ZDALNA PRACA W POLSKIM CRM-IE?

MiniCRM to bardzo przejrzysta i funkcjonalna aplikacja internetowa, która umożliwia łatwe zarządzanie relacjami z klientami. Wśród dostępnych funkcji znajduje się m. in. przechowywanie i organizowanie wszystkich ważnych informacji potrzebnych w czasie pracy, np. zadań do wykonania, terminów spotkań, szczegółowych ustaleń z klientami, plików lub notatek.

Nowy trend: spa dla menedżerów

Przeciętny polski menedżer może być jeszcze bardziej zestresowany od swojego amerykańskiego kolegi. W końcu to my gonimy, dajemy z siebie wszystko, a jesteśmy na znacznie niższym poziomie – nie tylko materialny, ale i organizacyjnym. Stres, brak czasu, pośpiech – wszystko to sprawia, że życie osoby na wysokim stanowisku negatywnie oddziałuje na jego czy jej organizm.

Lotto – Podatek od marzeń

Wiele osób ulega pewnemu mitowi: wierzy, że wielka wygrana w grze Lotto pozbawiłaby ich raz na całe życie konieczności myślenia o finansach. Nic bardziej mylnego. „Pieniądz rodzi pieniądz” to reguła prawdziwa tylko wtedy, gdy pieniądz ów dobrze i z rozsądkiem jest rozporządzany. W przeciwnym razie czekać może nas los tych, którzy w wieczność swojej wygranej uwierzyli zbyt mocno.

Ile zarabia pracownik w firmie przeprowadzkowej?

Branża przeprowadzkowa z roku na rok radzi sobie coraz lepiej. Wzrost zamożności Polaków i prężny rozwój gospodarki sprawiły, że zarówno osoby prywatne jak i firmy, coraz częściej korzystają z usług profesjonalnych firm przeprowadzkowych. Zapewniają one szeroki zakres usług obejmujący zarówno transport dobytku jak i jego sortowanie oraz pakowanie. Oferują również rozpakowywanie mienia i ustawienie go na wyznaczonych przez klienta miejscach.

Zakup kasy fiskalnej może się zwrócić?

Konieczność zakupu i korzystania z kasy fiskalnej jest dla wielu przedsiębiorców przykrym obowiązkiem. Z drugiej strony trudno się dziwić takiemu podejściu. Koszty związane z prowadzeniem własnej firmy są w tej chwili niemałe. Obowiązek posiadania kasy to kolejny wydatek, a tym samym uszczuplenie firmowego konta.

Wszystko o zasiłku opiekuńczym

Zasiłek opiekuńczy jest świadczeniem finansowanym przez ZUS z ubezpieczenia chorobowego, a zatem dlatego prawo wnioskowania o ten zasiłek ma każdy, kto jest objęty tym ubezpieczeniem. Dotyczy to zarówno pracowników, objętych ubezpieczeniem chorobowym obowiązkowo, jak również zleceniobiorców oraz przedsiębiorców, zgłaszanych do ubezpieczenia chorobowego dobrowolnie.

Emerytura bez wypracowanych lat

Przed 2013 rokiem, zgodnie z ówczesnym systemem emerytalnym, do uzyskania prawa do emerytury niezbędny był zarówno wiek emerytalny, jak i odpowiedni staż pracy. Dziś te zasady obejmują jedynie tę część społeczeństwa, która urodziła się przed 1 stycznia 1949 roku. W przypadku kobiet wiek emerytalny wynosi 60 lat.

Publikują u nas:

OFERTY PRACY - Bielsko-Biała

Ogłoszenia promowane

Przedstawiciel handlowy 27-01-2015
Ogrodnik terenów zieleni 27-01-2015
Praca dodatkowa 27-01-2015
Sprzedawca w Centrum Ogrodniczym 27-01-2015
Praca Bielsko-Biała
Pracownik sali / kelnerka

1

27-01-2015
Specjalista do spraw pozyskiwania nowych klientów

1

27-01-2015
Przedstawiciel handlowy - vanseller

1

27-01-2015
Sprzedawca-umowa zlecenie 1/2 etatu

1

27-01-2015
Pracownik obsługi kina

1

27-01-2015
Listonosz

1

27-01-2015
Przedstawiciel handlowy

1

27-01-2015
specjalista ds. sprzedaży

1

27-01-2015
Kucharz, pomoc kuchenna

1

27-01-2015
Kierowca c+e

1

27-01-2015
Wstawianie ogłoszeń na portalach

1

27-01-2015
Doradca klienta

1

27-01-2015
Pracownik biurowy - praca stała

1

27-01-2015
Sprzątaczka

1

27-01-2015
Operator obrabiarek – monter – automatów

1

27-01-2015
Operator – monter do przyuczenia

1

27-01-2015
Operator maszyn - przyuczenie

1

27-01-2015
Telekonsultant

1

27-01-2015
Copywriter

1

27-01-2015
Elektromonter (m/k)

1

27-01-2015

Wyszukiwarka


Reklamy

Kategorie

Facebook

Artykuł tygodnia

Kiedy pracownik musi być odpowiednio ubrany?

Istnieje wiele stanowisk, na których wymagany jest specjalny ubiór. I to nie dlatego, że tak wymyślił szef, ale ze względu na przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. W taki wypadku pracodawca musi dostarczyć swoim pracownikom odpowiednią odzież ochronną.

W jakich przypadkach będzie to konieczne? Choćby wtedy, gdy praca wykonywana jest w warunkach zagrażających zdrowiu i życiu. Prostym przykładem może być spawacz, który nie może pracować w przypadkowym stroju. Podobnie jest wtedy, gdy ludzie pracują w niskich temperaturach – zarówno w chłodniach jak i na zewnątrz.

Możliwe jest wykorzystanie własnej odzieży ochronnej przez pracownika. W takim jednak wypadku musi być ona zgodna z normami, a pracodawca wypłaca mu ekwiwalent pieniężny.

Czytaj cały artykuł

Strony partnerskie

Bielsko-Biała - porta informacyjnyAktualności z Podbeskidzia Wszystko o kulturze w Bielsku-Białej

Nasze serwisy:

www.placpigal.pl - Oferty pracy z Bielska
www.kopalniapracy.pl - Oferty pracy z Katowic
www.oferujemyprace.pl - Praca, biznes, poradniki
www.ta-praca.pl - Poradniki
www.oto-praca.pl - Biznes, praca, informacje
www.praca-biznes.pl - Biznes w Polsce

Na skróty:

Regulamin
Kontakt
Linki
Imprezy Bielsko
Informacje Bielsko
Wersja mobilna
Nasz Blog

Statystyki:

Wybrane stopy bezrobocia (obecne):

Polska: 11,3%
woj. śląskie: 9,6%
Bielsko-Biała: 5,2%
Powiat Bielski: 8,7%