Branża ogrodnicza: plusy i minusy wejścia w tę niszę

abousst

Ogrodnictwo to szybko rozwijający się pomysł na biznes, który oszczędza pieniądze klientów i upiększa krajobraz, a jednocześnie pomaga środowisku. Ogrody mogą być tradycyjnymi działkami na wolnym powietrzu, lub mogą też być tworzone na mniejszą skalę z pomocą doniczek. Niezależnie od tego, czy najbardziej interesuje cię ogród warzywny, ogród ziołowy czy ogród kwiatowy, to jeśli masz zamiłowanie do ogrodnictwa i w sobie chęć pomagania innym w stworzeniu prywatnych ogrodów, to mały biznes jako ogrodnik-freelancer może być idealnym pomysłem dla Ciebie.

Plusy z założenia firmy ogrodniczej

Istnieje kilka powodów, dla których warto założyć firmę ogrodniczą, w tym:

  • Zawodowi ogrodnicy są potrzebni wśród ludzi, którzy chcą maksymalizować wykorzystanie ich ziemi, ale nie wiedzą, jak to zrobić.
  • Potencjał zysku jest wysoki.
  • Możesz współpracować z właścicielami terenów zielonych, sklepami ogrodowymi i wieloma innymi jednostkami.
  • Możesz specjalizować się w kilku dziedzinach, takich jak organiczne ogrodnictwo, naturalne pestycydy, rośliny rodzime, rośliny jadalne, czy nawet nawadnianie ogrodów jak http://greensolutions.com.pl/uslugi/nawadnianie-ogrodow/
  • Możesz zaoferować usługi w zakresie instalacji ogrodowych, nauczać ogrodnictwa, a nawet świadczyć usługi serwisowe.

Minusy rozpoczęcia działalności ogrodniczej

Niektóre z potencjalnych wyzwań związanych z rozpoczęciem działalności w branży ogrodniczej to:

  • Będziesz miał dużą konkurencję, w tym duże firmy zajmujące się ogrodnictwem.
  • Być może trzeba będzie znaleźć swoją niszę, aby móc konkurować na zatłoczonym rynku.
  • Będziesz potrzebować wyjątkowej wiedzy o ogrodnictwie.
  • Potrzebna jest obszerna wiedza na temat materiałów organicznych, produktów, pestycydów itp.
  • Być może potrzebujesz licencji biznesowych i podatkowych, a także certyfikatów.
  • Twoja firma może nie mieć stałego przychodu, jeśli mieszkasz w klimacie sezonowym.

Czy więc jest to branża dla Ciebie?

Jeśli nie masz ochoty pracować wewnątrz budynku i grzać się oświetleniem biurowym, prawdopodobnie rozważysz rozpoczęcie działalności gospodarczej lub pracę na zewnątrz. Jeśli masz „zielony” zmysł i kochasz spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możesz naprawdę dobrze się sprawdzić jako domowy ogrodnik. W Polsce jest duże zapotrzebowanie na niezawodne osoby w tej niszy. Ogrodnicy wykonują wiele zadań, w tym podlewanie, przycinanie, grabienie, kopanie, sadzenie – aby domy klientów wyglądały pięknie.

Architekt krajobrazu może zarobić nawet więcej niż ogrodnik. Musisz mieć wykształcenie wyższe w architekturze krajobrazu w celu budowy fontann, stawów, formacji skalnych i niektórych systemów nawadniania. Chociaż możesz kontynuować tę opcję kariery później, nadal istnieje wiele możliwości w podstawach ogrodnictwa w służbie dla właścicieli domów. W branży o tak wysokim obrocie, niezawodne działanie w słusznym tempie sprawi, że wyprzedzisz większość swojej konkurencji. Twoja baza klientów będzie budowana każdego dnia pocztą pantoflową. Warto więc pomyśleć nad wejściem w tą właśnie branżę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *