Chcesz zrobić dobre wrażenie w nowej pracy? Czas na odchudzanie!

run-better-5

Nowa praca – to nowe wyzwania. Jeśli już ją mamy, warto przyglądnąć się sobie w lustrze i być może zdecydować, czy należałoby coś zmienić, czy może jesteśmy zadowoleni z własnego wyglądu i dobrze czujemy się we własnej skórze.

Urodzeni optymiści najczęściej nie chcą niczego zmieniać, choć zdarza się, że i oni pragnęliby zrzucić nieco kilogramów ot tak, dla własnego, lepszego samopoczucia. A przecież dobre samopoczucie to podstawa przede wszystkim dobrego zdrowia. Więc, może jednak warto (nawet dla tych optymistów, którzy uważają, że ich ciało jest idealne) przemyśleć sprawę i przedsięwziąć odpowiednie kroki w kierunku zredukowania własnej wagi?

Skąd bierze się nadmierna waga?

Dawno temu, kiedy człowiek nie musiał się odchudzać ponieważ samo jego życie było takie, iż nie miał wielu szans na przybranie wagi, priorytetem było pomnażanie wagi własnego ciała tak, aby przeżyć kolejną np. zimę. Dziś mamy jedzenia pod dostatkiem i często nadużywamy tego dobra. Wspomnieć należy także o tym, że w wielu produktach zjadanych na co dzień, jest mnóstwo cukrów, które (chcąc nie chcąc) podnoszą wagę człowieka prawie niezauważalnie, przez co przyzwyczaja się on do swego wyglądu i może nawet nie zauważyć, jak bardzo przybrał na wadze. Dopiero znajomi, lub rodzina (która nie widziała go dość długo) nagle stwierdza: „Ale ci się powodzi!”.

Na takie stwierdzenie delikwent przygląda się sobie uważniej i co widzi? „Boczki” wiszą, druga broda być może też. Nawet paluszki zrobiły się jakieś takie pulchne. W tym miejscu zaczynamy mieć najpierw mały, potem coraz większy (przechodzący do ogromnego) problem, ponieważ nagle okazuje się, że te nadprogramowe kilogramy, które przyszły niezauważalnie, wcale nie chcą zniknąć. Większość z nas (około 80%) zaczyna nagle się głodzić. Jest to najgorsze, co mogą zrobić, ponieważ układ trawienny człowieka nie lubi zmian. Ważnym elementem naszej diety powinien być sport. Najlepszym z nich jest bieganie ponieważ podczas biegania angażujemy praktycznie każdy mięsień naszego ciała. Biegając przez około godziny w tempie 8-10 km na godzinę tracimy od 800 do 1000 kalorii! To niezły wynik prawda? Można biegać nawet we własnym domu korzystając z bieżni. Nie jesteś pewien jaki sprzęt będzie dla Ciebie dobry? Sprawdź jaką bieżnie do domu kupić?

Odchudzanie – czy łatwo?

Jak to mówią: „Dla chcącego, nic trudnego”. Jest wiele prawdy w tym przysłowiu. W każdym przedsięwzięciu chcieć – to móc. I jeśli naprawdę będziemy chcieli, sprawę odchudzania załatwimy w miarę szybko. Podstawową zasadą jest to, że nie wolno się głodzić, ponieważ możemy sobie tylko zaszkodzić. Często wystarczy odstawić jedzenie silnie przetworzone (chipsy, cola, jedzenie w puszkach, cukry itp.) Organizm szybko poradzi sobie z nadprogramowymi kilogramami. Oczywiście należy jeść 5 posiłków dziennie o stałych porach i nic więcej. Żadnego podjadania z powodu „głodu”. To nie jest głód. Tylko zwykła zachcianka.

Jeszcze nikt nie umarł z głodu, jedząc 5 posiłków dziennie. Posiłki powinny być niewielkie. Nie należy się objadać za zapas. W końcu chcemy ten „zapas” zrzucić, prawda? I oczywiście woda. Trzeba pić wodę i poruszać się trochę. Dla tego „chcącego” – nawet „najtrudniejsze można zrobić szybko, dopiero niemożliwe wymaga nieco czasu”. Dlatego, aby dotrzeć do tego „niemożliwego” i wyglądać (oraz czuć się) pięknie i zdrowo, trzeba poświęcić odchudzaniu trochę czasu. Nic na siłę.

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

1 Komentarz

  1. Lucyna pisze:

    Pamiętajcie o odchudzaniu z głową! Lepiej poświęcić więcej czasu na odchudzanie niż nabawić się efektu jojo :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>