Czy warto uczyć się rosyjskiego?

jezyk-rosyjski

Kto pamięta czasy w których nauka języka rosyjskiego, była obowiązkowym przedmiotem w szkole?  Całe szczęście, młode pokolenie nie marnuje czasu na jego naukę. Po pierwsze język angielski jest bardziej potrzebny (używa go 8 razy więcej osób), a po drugie zabrano pokoleniu tłumaczy, szansę na zarobkowanie tym językiem. W artykule odpowiemy sobie na pytanie – czy warto w perspektywie 10 lat uczyć się tego języka? Czy biznes jeszcze nim operuje? Zapraszam!

Rosyjski jest przyszłościowy?

U naszego sąsiada, nadal dzieją się nieprzyjemne rzeczy. Rosja nie doczekała się demokracji, a co gorsza znów rządzona jest siłą. Dzięki połączonym staraniom Stanów Zjednoczonych i innych części świata, co roku ilość agresji, która płynie ze strony Rosji – maleje. Czy to oznacza, że Putin ustąpi władzy? Nie, ale świadomość obywateli, dzięki internetowi, telewizji, rośnie… Rosja może zostać przy swoim systemie politycznym, ale działania przywódców, będą kierowane w większym stopniu, pod dyktando opinii publicznej.

Kolejnym elementem są sankcje gospodarcze. W momencie, gdy cały świat współpracuje ze sobą – odstawanie od grupy powoduje spadek zarobków. Tak właśnie dzieje się od kilku lat w Rosji. Niby dlaczego państwo te wstrzymało agresję na Ukrainę (eskalacja mogła być dużo większa)? Żeby nie stracić pozycji lidera! Na pytanie, rosyjski jest przyszłościowy? Odpowiem – tak, bo w przyszłości Rosja będzie musiała dostosować się do nowego porządku świata.

Jak uczyć się tego języka?

W sieci znajdziesz dużo kursów języka rosyjskiego – http://podstawyrosyjskiego.pl jedne są mniej, a drugie bardziej kompletne. Dopóki nie znasz podstaw języka, nie warto wybierać się na korepetycje. Podczas nauki rosyjskiego, wykorzystaj darmowe pomoce naukowe, a dopiero potem wydawaj 40 zł za godzinę oraz podpisuj umowy. Dlaczego nie warto iść na korepetycje?

Jeśli masz słomiany zapał – stracisz pieniądze. Internet ma to do sobie, że oprócz nauki podstaw, będziesz miał możliwość nauczenia się słuchania oraz pisania. Zaraz po opanowaniu alfabetu, pierwszego tysiąca słówek, włącz youtube i zacznij oglądać filmy w języku rosyjskim. Potem? Załączaj fora internetowe, otwieraj strony typu mail.ru pisz i wypowiadaj się publicznie. To najłatwiejszy sposób, na naukę pisania! Nauka rosyjskiego nie jest trudna!

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

1 Komentarz

  1. BednarzRobert pisze:

    Ja za bardzo nie mam czasu na stacjonarną naukę języków :/ Takie życie. Ale ostatnio namierzyłem ciekawą usługę jaką jest nauka rosyjskiego warszawa po przez skype. Przyznam, że to idealna forma nauki dla mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>