Czym jest kalkulator GPS? Odpowiadamy

Man driving his car and makes gesture with thumb up

Zanim zdecydujesz się na założenie monitoringu GPS w samochodach należących do Twojej floty, analizujesz argumenty za i przeciw takiego rozwiązania. Jeżeli uświadomisz sobie, że zalet jest zdecydowanie więcej, warto zastanowić się, jakie koszty pociąga za sobą taka inwestycja. Choć bezsprzecznie jest to wydatek, który warto ponieść m.in. dla celów większego bezpieczeństwa, sugerujemy, abyś wcześniej sięgnął po kalkulator GPS.

Szeroka gama usług oferowanych przez firmy ochroniarskie, które specjalizują się w monitoringu może sprawiać nie lada trudności już na etapie zakupu. Jeżeli sprecyzowałeś jasno swoje oczekiwania oraz budżet przeznaczony na inwestycję, czas poznać fakty oraz liczby. Pozwolą Ci one uzyskać pełny obraz skali wydatku związanego z instalacją systemu GPS oraz jego eksploatacją. Nadzór satelitarny nad flotą generuje bowiem koszty, których wysokość będzie uzależniona od kilku czynników.

Decyzja podejmowana na podstawie konkretnych informacji

Jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, najprawdopodobniej przed podjęciem ważnych decyzji kierujesz się nie tylko intuicją, ale również twardymi faktami. W przypadku kosztów związanych z monitoringiem floty pojazdów, na podstawie kilku składowych, jesteś w stanie samodzielnie oszacować wysokość tej inwestycji. Dedykowany kalkulator GPS uwzględnia, takie czynniki, jak:

  • rodzaje pojazdów – osobowe, dostawcze, ciężarowe, maszyny
  • ilość pojazdów we flocie
  • średnie spalanie
  • średni przebieg miesięczny lub średnia ilość godzin pracy
  • szacowany koszt paliwa (zł/litr).

Im bardziej rzetelne informacje wprowadzisz do kalkulatora, tym bardziej wiarygodny będzie otrzymany wynik. Deklarowany poziom oszczędności, w zależności od wielkości floty i rodzajów pojazdów, jakie wchodzą w jej skład może wynieś nawet kilka tysięcy złotych w skali miesiąca, a rocznie przekroczyć znacznie wyższą sumę. Każda firma poszukująca optymalizacji kosztów może na tej podstawie dobrać rodzaj oraz zakres monitoringu, który będzie wystarczający dla ich potrzeb. Zaoszczędzone w ten sposób środki można zatem przeznaczyć na inny cel firmowy.

Kalkulator GPS pomoże wesprzeć Twój biznes

Innowacyjne firmy poszukują innowacyjnych rozwiązań, dlatego wskazówką przy podejmowaniu decyzji stają się nowoczesne narzędzia. Poprzez łatwe wprowadzanie oraz korygowanie danych, możesz korzystać z intuicyjnego kalkulatora, który podpowie Ci, w jakie systemy i na jaką skalę warto wyposażyć posiadane urządzenia. Realny spadek przebiegu określany w kilometrach oraz ograniczenie zużycia paliwa w litrach dają jednoznaczny obraz, na jakie oszczędności może liczyć Twoje przedsiębiorstwo w przeciągu roku. Optymalizacja kosztów ponoszonych każdego dnia na wydatki związane z tankowaniem oraz eksploatacją pojazdów, może znacząco podreperować budżet i wskazać Ci dotychczasowe błędy związane z zarządzaniem flotą.

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

1 Komentarz

  1. Daniel pisze:

    U mnie w firmie korzystają z takich kalkulatorów GPS i zużycie paliwa bardzo spadło. Co do optymalizacji kosztów w firmie dobrym rozwiązaniem jest optymalizacja podatkowa a o tym można przeczytać w portalu pod adresem http://urzadskarbowy.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>