Czym kierować się, wybierając firmę zestawu do monitoringu dla zakładu pracy?

jobsite-security-camera-2427499_1280

Solidny zestaw monitoringu może stać się podstawą poczucia bezpieczeństwa. Mało jest sposobów na tak skuteczne i zdalne kontrolowanie oraz nadzorowanie nieruchomości i obiektów. Decyzję o wyborze zestawu do monitoringu podejmuje się często raz na wiele lat, więc należy dokładnie rozważyć każdy element systemu.

W ciągu kilku ostatnich lat technologia domowego monitoringu niezwykle się rozwinęła. Nie są to już prowizoryczne słabej jakości kamery, a niemal profesjonalny sprzęt z wysoką rozdzielczością i podłączeniem do internetu. W gąszczu reklamowych propozycji i ofert warto pamiętać o kilku prostych rzeczach, aby zmaksymalizować ochronę, jaką zapewni domowy monitoring.

Wybór jest odpowiedzią na potrzebę

Najważniejszym pytaniem, gdy się kupuje zestaw do monitoringu, jest pytanie o potrzeby. Należy rozważyć, czy celem jest monitorowanie wielkopowierzchniowych nieruchomości lub mniejszych firm. Wtedy warto skorzystać z usług profesjonalistów i ustalić plan ochrony budynku z firmami ochroniarskimi. Monitorowanie dużych obiektów to wyzwanie logistyczne. Jeśli natomiast celem jest jedynie monitorowanie domku jednorodzinnego lub małej firmy, wystarczy samodzielna instalacja sprzętu po wcześniejszym przygotowaniu planu.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając firmę zestawu do monitoringu, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na to, ile lat działa na rynku. Doświadczenie w produkcji wpływa na dbałość o szczegóły i wysoką jakość. Równie ważne jest sprawdzenie, jak długą gwarancję firma daje na swoje produkty. Jednak kluczowe znaczenie ma asortyment, liczba proponowanych przez firmę produktów i ich spójność z  potrzebami. Po określeniu własnych potrzeb okaże się, czy diody emitujące podczerwień będą niezbędne, czy dodatkowe obiektywy, wodoszczelne obudowy również się przydadzą. Warto również określić wcześniej niezbędną minimalną rozdzielczość, chromatyczność i bezprzewodowość kamer, które mogą okazać się jedyną słuszną odpowiedzią na potrzeby ochrony budynku. Po zebraniu oczekiwanych cech warto wybrać jedną firmę, która spełnia stawiane wymagania. To niezwykle istotne, gdyż nie tylko ułatwia instalację sprzętu, ale dzisiejsze systemy monitoringu cechuje zdalność – są zintegrowane z oprogramowaniem smartfona, dzięki czemu cały system monitoringu jest w zasięgu ręki w dowolnym miejscu.

Wsparcie i eksploatacja systemu

Istotne w eksploatacji systemu może być również wsparcie techniczne, jakie proponuje firma. Profesjonalne firmy ochroniarskie za świadczenie swych usług pobierają zazwyczaj wysokie opłaty miesięczne. Instalując samodzielnie zestaw do monitoringu, możemy tego uniknąć. Warto jednak wybrać firmę, która proponuje doradztwo i konsultacje w zakresie oferowanego sprzętu, jego instalacji i eksploatacji.

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

2 Komentarzy

  1. Jola pisze:

    Nadzorowanie firmy to nie żadna inwigilacja. To po prostu konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Ale takie kamerki mogą trochę kosztować. Po co angażować własne środki, jak można skorzystać z Imprumut nebancar Kupujemy kamerki i nic nam nie umknie :)

  2. Roman pisze:

    Jako właściciel niewielkiego sklepu wielobranżowego bardzo cenię sobie bezpieczeństwo moich pracowników i ochronę towaru. Monitoring to najlepsze z niskobudżetowych rozwiązań. Odkąd rok temu firma http://www.iqinstal.com zainstalowała u nas kamery, odnotowałem znacznie mniejsze straty z wizyt osiedlowych kieszonkowców i drobnych złodziejaszków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>