Dla kogo praca sezonowa?

799829

Wakacje to moment, kiedy pracodawcy mają nie lada zagwozdkę. W związku ze wzmożonym okresem urlopów, rozkwitem branży usług i zwiększeniem potrzeb produkcyjnych w każdej większej firmie i przedsiębiorstwie potrzebni są pracownicy sezonowi, którzy wypełnią tę lukę. Od jakiegoś czasu szukasz zatrudnienia? A może po prostu chcesz dorobić? Poniżej dowiesz się co nieco na temat pracy sezonowej.

W jakich sektorach jest najwięcej pracy na sezon?

Czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień to miesiące, w których znajdziesz najwięcej ofert pracy sezonowej. Zastanawiasz się dlaczego? Wynika to przede wszystkim ze specyfiki branż, które poszukują pracowników „na sezon”. Największe szanse na zatrudnienie znajdziesz w sektorach takich jak hotelarstwo i mała gastronomia, zwłaszcza w nadmorskich kurortach, gdzie kelnerzy, kucharze, pokojowe, recepcjoniści i animatorzy czasu wolnego mogą przebierać w ofertach. Podobnie jak sprzedawcy pamiątek i osoby pracujące na bulwarowych straganach. Duże zapotrzebowanie jest także na pracowników produkcji i magazynów, co wynika ze wzrostu aktywności przedsiębiorstw przemysłowych. Sporym zainteresowaniem cieszą się też popularne zbiory owoców – malin, borówek amerykańskich, truskawek, jeżyn i jabłek – zarówno w kraju, jak i zagranicą. Z kolei zwolennicy pracy administracyjnej mogą starać się o przyjęcie do biur na zasadach zastępstwa.

Praca sezonowa – dla kogo?

Kto może rozpocząć pracę sezonową? Nie ma na to reguły. Ze względu na charakter i czas, w którym najczęściej się odbywa, zainteresuje ona głównie studentów i uczniów szkół średnich, szukających w czasie wakacji od nauki okazji do zebrania oszczędności, które przydadzą się w trakcie roku szkolnego. Dodatkowo, praca sezonowa to dla nich szansa na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego, a jak wiadomo współcześnie ma ono bardzo duże znaczenie na rynku pracy. Praca sezonowa to także rozwiązanie dla osób borykających się z długotrwałym bezrobociem – 2-3 miesiące pracy pozwolą im „odkuć się” finansowo, a także zmniejszyć przerwę w CV – oraz dla kobiet, które dopiero powracają po przerwie związanej z macierzyństwem i np. nie mogą pracować na cały etat.

Gdzie szukać pracy sezonowej?

Jesteś zainteresowany pracą sezonową, ale nie wiesz gdzie jej szukać? Z pomocą przychodzą agencje pracy tymczasowej takie jak GPPeople. Znajdziesz w nich wiele ofert – nie tylko w Twoim rodzinnym mieście, ale także miejscach takich jak nadmorskie kurorty czy górskie miejscowości, w których zapotrzebowanie na pracowników sezonowych jest największe. To także dobra opcja, gdy chcesz pracować na zbiorach owoców zagranicą (i nie bardzo znasz języki obce) – masz pewność, że pojedziesz w bezpieczne miejsce i że Twój pobyt będzie całkowicie legalny. A co jeśli nie agencja? Zawsze możesz próbować w tradycyjnych wyszukiwarkach ofert pracy lub kontaktować się bezpośrednio, np. z restauracjami czy hotelami.

Polecamy:
Opiekacz do kebaba – zaserwuj najpopularniejsze uliczne danie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *