Inwestycja w nieruchomości w Bielsku-Białej

Planujesz kupić nieruchomość, ale nie wiesz, w który rejon Śląska skierować swój wzrok? Sugerujemy Bielsko-Białą, bo to jedno z najprężniej rozwijających się miast w tym regionie. Dlaczego właśnie tam warto ulokować swoje pieniądze i gdzie dokładnie kupić dom, mieszkanie albo działkę?

Bielsko-Biała jako idealne miejsce inwestycyjne

Nieruchomość w Bielsku-Białej opłaca się nabyć z kilku względów:

  • Doskonałe warunki do życia – teraz, kiedy chętnie korzystamy z rozrywek kulturalnych, lubimy spędzać weekendy w galeriach handlowych, a bliskość miejsca pracy, przedszkola, szkoły czy klubu fitness ma niemałe znaczenie dla naszej codziennej wygody, przeniesienie się do miasta wydaje się idealnym rozwiązaniem. Tam nie brakuje teatrów, kin, sieciówek, knajpek, restauracji, klubów, często organizowane są imprezy, koncerty itp., więc jest, gdzie i jak spędzać wolny czas. Placówek edukacyjnych też jest całkiem sporo, zatem z zapisaniem dziecka do szkoły zlokalizowanej najbliżej naszego miejsca zamieszkania nie ma większego problemu. Poza tym w Bielsku-Białej powstaje coraz więcej stanowisk pracy, zarobki są zadowalające i wszędzie można dotrzeć komunikacją miejską albo samochodem, korzystając z nowo powstałych dróg i obwodnic. Podróż zajmuje kilka chwil, a to ogromna oszczędność czasu, którą doceni każdy.
  • Piękna lokalizacja – większość przeznaczonych na sprzedaż nieruchomości w Bielsku znajduje się na terenach, z których rozciąga się wspaniały widok na Beskid Mały i Beskid Śląski. Bliskość lasów, zbiorników wodnych, rzek, zabytków, cisza, spokój, bezpieczeństwo – idealne miejsce do życia zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi.
  • Zatrudnienie – w zeszłym roku w Bielsku-Białej stopa bezrobocia wynosiła zaledwie 4,4% (tak podają dane opublikowane przez GUS). To świetny wynik, który pokazuje, że w mieście nietrudno o zatrudnienie. Biorąc także pod uwagę rosnącą ilość przedsiębiorstw i kolejnych inwestycji prognozuje się, że liczba miejsc pracy będzie systematycznie wzrastać, a to dobrze rokuje na przyszłość.
  • nieruchomosci-bielskoWzrost wartości budynków – rosnąca popularność Bielska-Białej i oferowane przez miasto dobre warunki do życia powodują, że jego atrakcyjność systematycznie wzrasta, a co za tym idzie, podnosi się wartość leżących na jego obszarze nieruchomości. Zatem osoby planujące sprzedać lub wynająć dom/mieszkanie mogą liczyć na większe dochody.

Gdzie kupić nieruchomość w Bielsku i okolicach?

To pytanie zadaje sobie każdy inwestor. W przypadku Bielska-Białej proponujemy skoncentrować się na osiedlach i dzielnicach cieszących się renomą. Należą do nich m.in. Lipnik, Straconka, Złote Łany, Olszówka, Kamienica. Zakup obiektu położonego właśnie tam to przyszłościowa i opłacalna pod względem finansowym inwestycja w nieruchomości w Bielsku-Białej. Okolica oczywiście zasługuje na równie dużą uwagę. Tym, którzy nie przepadają za wielkomiejskim szumem, tłumem i gwarem w centrum miasta, radzimy zainteresować się obiektami leżącymi w pobliskich miejscowościach, takich jak: Jasienica, Jaworze, Bystra czy Międzyrzecze.

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>