Jak korzystnie wymieniać walutę pracując za granicą?

Kantor wymiany walut

Wielu z naszych rodaków podjęło pracę poza granicami naszego kraju. Najczęściej w celach zarobkowych kierujemy się na zachód europy, UK i Skandynawię. Możemy się tam spotkać z wypłacaniem wynagrodzenia, np. w euro, frankach, funtach bądź koronach. Przy pakowaniu walizki na pierwszy wyjazd pomyślmy w jaki sposób będziemy zarządzać swoim wynagrodzeniem. Jeżeli decydujemy się na pracę przez pośrednika, upewnijmy się w jakiej walucie będziemy otrzymywać wypłatę. W takiej sytuacji często spotykamy się z wyplata w złotówkach na konto bankowe. Niestety jest to niekorzystne rozwiązanie, gdyż tracimy na niekorzystnym często ustalonym sztywnym kursie waluty.

Rozeznanie i najlepsze rozwiązanie

Musimy zastanowić się jak często nasze pieniądze będą potrzebne w Polsce. Najczęściej osoba pracująca za granicą utrzymuje rodzinę, opłaca rachunki oraz np. kredyt mieszkaniowy. W takiej sytuacji transakcje dokonywane przez nas, nie mogą czekać miesiącami, na nasz powrót do kraju. Choć jeżeli ktoś podejmuje się nielegalnej pracy jest zmuszony po powrocie biegać po kantorach i szukać najkorzystniejszej oferty. Osoby pracujące legalnie mają kilka rozwiązań. Jednym z nich jest skorzystanie z ofert banków. Po rozeznaniu wybieramy najkorzystniejsza dla nas opcję i zakładamy konto walutowe. Będziemy mogli z niego korzystać za granicą jak i w kraju. Pieniądze możemy podjąć w oddziale w walucie w jakiej zarabiamy i wymienić ją np. w kantorze po korzystnym dla nas kursie. Wypłacanie w złotówkach wiąże się najczęściej ze stratą gdyż możemy ponieść koszta prowizji i niekorzystnego kursu (aktualne kursy walut sprawdzisz np. tutaj). Pamiętajmy iż często wymagana jest awizacja wypłaty większych środków np. w euro, nie zapomnijmy się o to zapytać przy zakładaniu konta. Jeżeli w Polsce pozostaje osoba, która zarządza naszymi finansami musimy ją upoważnić do korzystania z konta.

Wykorzystanie możliwości Internetu.

W dzisiejszych czasach każdy bank oferuje klientowi dostęp do swojego konta przez Internet i zarządzanie nim przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Powinniśmy skorzystać z tej opcji. Internet umożliwia nam na bieżąco kontrolowanie kursu walut. W sieci dostępne są także kantory internetowe np. ekantor.pl z których bez problemu może korzystać każdy. Wiele osób proponuje ten serwis i wystawia pozytywną opinię. Po zapoznaniu się z regulaminem i sposobem działania rejestrujemy się i korzystamy z szerokiego zakresu możliwości. Możemy w każdym momencie dnia, tygodnia w niedzielę i święta wymienić swoje pieniądze i przelać je na konto własne w złotówkach lub na wewnętrzne konto w danym serwisie bądź na rachunek kogoś z rodziny lub znajomych pozostających w kraju. Każdy tego typu serwis powinien mieć określoną prowizję od wymiany. Ekantorpl zapewnia nam bezpieczeństwo i wygodę. Dokonywanie przelewu na inne konto niż nasze może się odbywać za jego pośrednictwem. Zazwyczaj czas przelewu sięga od 1-3 dni do dnia zaksięgowania na koncie odbiorcy. Jest to szybkie i komfortowe rozwiązanie. Jesteśmy nieograniczeni czasowo i w każdym miejscu w jakim mamy dostęp do Internetu możemy dokonać transakcji.

Może zainteresują Cię również:

1 Komentarz

  1. Sylwia

    Wymieniam na Amronet.pl i faktycznie, z pełnym przekonaniem przyznam, że e-kantor to najlepsze rozwiązanie. Dla firm i nie tylko, aczkolwiek ja nie wyobrażam sobie co parę dni tracenia czasu na chodzenie po zwykłych kantorach, aby móc tradycyjnie wymienić walutę i dopiero wysłać przelew do kontrahenta. Przez Internet wychodzi też sporo taniej i można na bierząco pilnować możliwie nalepszego kursu.

    Odpowiedz

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>