Jak osiągać wyższe zarobki? Czyli nauka angielskiego online

learn-english-online

Na rynku pracy zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników, którzy sprawnie porozumiewają się językiem angielskim. Na wielu posadach staje się to wymogiem koniecznym do rozpoczęcia pracy. Coraz więcej firm współpracuje z zagranicznymi partnerami, a wiele zagranicznych przedsiębiorstw zakłada swoje oddziały w Polsce.

Nauka języka angielskiego nie jest już tylko szansą na pracę za granicami kraju, ale umożliwia również zdobywanie posad w kraju. Komunikowanie się w języku angielskim to możliwość znacznego polepszenia poziomu życiowego, przyczyną jest o wiele wyższe wynagrodzenie, które odnotowuje się w wielu zawodach. To między innymi stanowiska biurowe, menadżerskie, w branży logistycznej, czy dotyczącej sprzedaży produktów.W obecnych czasach inwestycja w naukę języków obcych jest niezwykle opłacalna, ponieważ już po zdobyciu podstawowych umiejętności językowych otwierają się szerokie perspektywy nie tylko awansu, ale również możliwości przebranżowienia. Nowy rok to czas zmian i postanowień, zdecydowanie warto spędzić go rozwijając siebie i podnosząc własne kwalifikacje zawodowe.

Jaką formę nauki wybrać?

Kursy stacjonarne są dość problematyczne dla większości osób, które pracują i posiadają własne rodziny. Terminy i czas trwania zajęć są bowiem narzucone z góry i nierzadko trudno jest pogodzić uczęszczanie na kurs, pracę, życie rodzinne. Argumentem, który często przemawia przeciwko kursom stacjonarnym jest również ich mała skuteczność. Nauka często odbywa się w dużych grupach, czasem nawet 20-osobowych. Tymczasem gdy obecność już dziewięciu osób na zajęciach sprawia, iż czas i uwaga nauczyciela na jedną osobę są bardzo ograniczone. Wpływa to na wolniejsze tempo przyswajania wiedzy oraz niższą skuteczność nauki.

Kolejną opcją są lekcje indywidualne, których koszt często jest zbyt wysoki w porównaniu do poziomu kształcenia. Najlepszą alternatywą są kursy online, które umożliwiają naukę w wolnym czasie, niezależnie od godziny i okoliczności. Przy czym oszczędza się również czas na dojazd – można go poświęcić na powtórki materiału.

Czym kierować się przy wyborze kursu online języka angielskiego?

Wygoda kursów online sprawiła, iż na rynku polskim pojawiła się ich ogromna ilość. Jednak większość z nich nie jest odpowiednia. Zatrważająca część szkoleń opiera się na ćwiczeniu gramatyki oraz uczeniu się wielu synonimów słów już znanych. Ponadto brakuje słownictwa biznesowego i niezwykle ważnej praktycznej nauki języka – zadania i testy są zazwyczaj w formie pisemnej.

W efekcie osoba, która ukończy taki kurs może zdać maturę z języka angielskiego, ale nie będzie potrafiła swobodnie się porozumiewać, będzie miała dylematy dotyczące odpowiednich form gramatycznych oraz blokadę przed odezwaniem się. Przyczyną jest zwykle strach przed błędną wymową wyrazów. Co zatem powinien posiadać idealny kurs języka angielskiego online? Przede wszystkim powinien opierać się na wielopoziomowej nauce angielskiego, gdzie priorytetem będzie nauka mówienia po angielsku (jak w przypadku rozmówek online Speakingo, gdzie rozmawia się z komputerem jak z nauczycielem dzięki nowatorskiemu zastosowaniu technologii rozpoznawania mowy). Bardzo dobrze działa też połączenie kursów online z tradycyjną nauką, tak zwany blended learning.

Wspaniałym rozwiązaniem są kursy online, które pozwalają na bezpłatne przetestowanie szkolenia. Twórcy takich kursów są pewni tego, iż ich produkt jest dobry, nie boją się tego, że klienci będą zawiedzeni, dlatego proponują darmową naukę przez pewien okres czasu. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi i najskuteczniejszymi ofertami nauki języka angielskiego poprzez takie serwisy jak youtube, na przykład:Najbardziej efektywne szkolenia to takie, które poza niezbędną porcją wiedzy uczą umiejętności językowych w sposób intuicyjny, czyli naturalny dla człowieka.

Polega to na przyswajaniu wiedzy w podobny sposób do uczenia się dziecka, jest to poznawanie struktur gramatycznych w praktyce – podczas słuchania oraz powtarzania. Dzięki temu nie trzeba zdobywać wiedzy teoretycznej, której nie posiadają w pełni nawet rodowici Anglicy, a stosowanie poprawnych konstrukcji dzieje się automatycznie, bez zastanawiania się nad tym, co warunkuje użycie danego czasu gramatycznego.

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>