Jak to działa, czyli poznaj video streaming zanim wykorzystasz go w swoim biznesie

splash

Od momentu pojawienia się internetu, zmieniło się wiele rzeczy i tendencji które mają wpływ na biznes. Pojawiło się też wiele nowych opcji, w tym interaktywne strumieniowe transmisje wideo – stały się możliwe. Moc dynamicznego rozwoju funkcji w internecie umożliwia przesyłanie danych zarówno audio, jak i wideo przy bardzo dużych prędkościach.

To dzięki temu właśnie opcje takie jak, video streaming i telekonferencje stają się możliwe. W istocie, video streaming jest niczym innym niż przekazywanie obrazu i fonii w jednym źródle i przesyłanie go przez Internet. Dzięki temu można wysyłać interaktywny strumień wideo do dowolnej strony internetowej, która może odbierać dane dynamiczne. Na stronie internetowej, która wyświetla video streaming musi jednak znaleźć się specjalny skrypt, który może pokazać dany film i strumień audio.

Jak zacząć video streaming? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Można z łatwością skorzystać z transmisji wideo dla biznesu z niczym więcej niż prosty mikrofon oraz kamera internetowa lub użyć bardziej zaawansowanych urządzeń do generowania wymaganego sygnału. Ponadto trzeba będzie skorzystać z jakiegoś oprogramowanie kodera, który pomoże przekształcić sygnał w sposób ciągły strumień. W celu osiągnięcia tego strumienia danych sygnały muszą być podzielone na pakiety, a każdy pakiet musi być sprawdzana w momencie transmisji strumieniowej, w celu upewnienia się, że integralność danych jest utrzymywana. Jeśli wystąpi błąd kodowania, może to spowodować utratę spójności danych wizualnych, które mogą powodować problemy w końcowym odbiorze.

Ramy wizualne jak i dźwiękowe zostaną odrzucone w trakcie transmisji, a to może sprawić, że transmisja straci swoją ogólną spójność. Zwykle integralność sygnału może zależeć od prędkości połączenia internetowego, a także jakości samej linii. Połączenie internetowe powinno być na tyle dobra, że pakiety danych mogą być również przekazywane z ISP przy minimalnych stratach. Ponadto, połączenie powinno mieć całkowitą stabilność przez dłuższy okres czasu, ponieważ transmisja www w streamingu zwykle odbywa się przez pewien czas. Niestabilne połączenie może spowodować pomijanie wielu klatek w strumieniu wideo (więcej o streamingu na stronie http://www.onestream.pl).

Kodowanie a video streaming

Najbardziej popularny rodzaj kodowania w przesyłaniu strumieniowym jest to Flash Streaming. Największą zaletą jest to, że Flash Streaming można odtwarzać w jakiejkolwiek przeglądarce. Można łatwo używać przeglądarki Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera lub nawet odtwarzać dowolny Flash Streaming niezależnie od komputera lub systemu operacyjnego, który jest używany. Stąd, bez względu na to czy użytkownik korzysta z komputera Apple czy ma klasyczny PC nie będzie miało znaczenia, a nawet korzystanie z systemu Windows lub Linux nie wnosi żadnej różnicy w odtwarzaniu strumienia. Jednak główny problem z Flash Streaming jest to fakt, że będzie się korzystać z większej przepustowości i może to zrobić to problem pod względem dostępności pasma. Warto o tym pomyśleć w kontekście swojego biznesu i swoich możliwości.

1 Komentarz

  1. Reni pisze:

    Ciekawy pomysł z takimi streamingiem na żywo. My kiedy zamawialiśmy wideofilmowanie na naszym ślubie to też zastanawialiśmy się nad stremem dla rodzin z zagranicy ale w końcu przyjechali osobiście więc się obeszło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *