Literatura pomocna przy poszukiwaniu pracy

Poszukiwanie pracy – metody

Rynek pracy jest nie tylko coraz większy, ale również wykorzystuje coraz większą ilość sposobów na rekrutację nowych pracowników. Tradycyjne metody, do jakich należy korzystanie z pośrednictwa agencji pośrednictwa czy urzędów pracy są coraz częściej wypierane przez elektroniczne możliwości szukania pracy. W sieci znaleźć można co najmniej kilka znanych serwisów z ogłoszeniami dotyczącymi zatrudnienia, a oprócz tego znaleźć można również portale z profilami kandydatów na pracowników. Jest to jedna z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności, dzięki czemu pracodawcy mogą zapoznać się z kandydatami na pracowników. Szukając pracę swoich marzeń, warto skorzystać z publikacji, które pomogą nam w trudnych sytuacjach zawodowych, takich jak pomoc w napisaniu profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych czy pomoc w znalezieniu pracy w trudnych sytuacjach, takich jak granica wiekowa.

Topowe tytuły

jak-pisac-cv-i-list-motywacyjny-poradnik-b-iext31457219Podstawą rekrutacji do pracy, niezależnie od branży są umiejętnie spisane dokumenty aplikacyjne. Książka pt. „ Jak pisać CV i list motywacyjny” jest swego rodzaju poradnikiem. Jego autorka, Sylwia Sadowska posiada kilkuletnie doświadczenie w rekrutacji pracowników, dzięki czemu wie, na co zwracać uwagę tworząc swoje dokumenty aplikacyjne. Książka jej autorstwa jest poradnikiem zbierającym najważniejsze informacje odnośnie tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Cena książki w księgarni internetowej kształtuje się na poziomie około 15 złotych i można ją nabyć księgarni internetowej.

7c1d379ee81a6bbea1f0358dadabb9a5Godną polecenia jest również pozycja pt. „Praca wymarzona. Jak ją skutecznie znaleźć”. Wydawać by się mogło, że książka jest kolejną z listy poradnik w stylu „jak znaleźć pracę”, jednak pozycja ta jest czymś więcej niż zwykłym poradnikiem. Autorki- Sylwia Konik i Justyna Wydra same posiadają doświadczenie na rynku pracy- zarówno od strony przeciętnego pracownika, jak i rekrutera. Dzięki temu publikacja wzbogacona jest nie tylko o porady dotyczące znalezienia pracy w ogóle, ale przede wszystkim znalezienia pracy marzeń. W książce zawarte są również szczere przemyślenia odnośnie pracy, zarówno z punktu widzenia pracownika jak i pracodawcy czy rekrutera pracowników. Książkę w księgarni internetowej można nabyć już za niespełna trzydzieści złotych.

jak-znalezc-prace-i-nie-zgubic-po-drodze-siebie„Jak znaleźć pracę i nie zgubić po drodze siebie” to kolejna publikacja warta uwagi. Książka zwraca szerszą uwagę nie tylko na sam proces szukania pracy, ale emocje związane ze stratą pracy czy niemożnością znalezienia kolejnej. Książka podsuwa nieszablonowe rozwiązania dotyczące takich sytuacji, jak negocjacja podwyżki, szukanie pracy według określonego planu, wskazuje system szukania pracowników przez pracodawców. Książka nie tylko podpowiada konkretne rozwiązania, ale również zachęca do rozwoju. „Redukcja zatrudnienia. Jak poradzić sobie z utratą pracy”. Amerykańska publikacja dostępna w sieci zwraca uwagę na problem, jakim jest utrata zatrudnienia.

Szukając pracy, często nie myślimy o rozwoju za pomocą książek. Warto jednak wykorzystać taką przerwę w karierze zawodowej, aby nie tylko znaleźć pracę marzeń, ale również zmotywować się do rozwoju zawodowego.

Raport przygotował serwis opracowujący kalendarze książkowe, które można wykorzystać podczas poszukiwania pracy

1 Komentarz

  1. Tomasz Janik pisze:

    Oprócz literatury warto wspomnieć również o niszowych stronach konkretnych branż. Na przykład ja szukam pracy w rolnictwie na terenach Polski nie na portalach pracy tylko na portalach rolniczych 🙂 Oferty tam prezentowane są przeważnie zamieszczane nie przez pośrednika tylko prosto od gospodarstwa rolnego. Można uzyskać dzięki temu lepszą stawkę no i ofert jest dużo, dużo więcej 🙂 Polecam stronę tego typu na której ja szukam: http://ogloszenia-rolnicze.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *