Pracuj w wymarzonym biurze – czyli dekoracje w stylu skandynawskim

smart-scandinavian-modern-home-office-with-a-lovely-view

Dawno minęły czasy, kiedy to wszyscy pracownicy udawali się do pracy każdego ranka. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje w zaciszu własnego domu i dlatego odpowiednio urządzone biuro w domu jest niemalże koniecznością. Zazwyczaj aby zorganizować swoje wymarzone biuro konieczna jest przebudowa lub przekształcenie jednego z dostępnych pokoju w domu.

To oczywiste, ale jak stworzyć wymarzone biuro pod względem dekoracji?

Postaw na styl skandynawski!

Choć ważne jest to, aby mieć ładne kolory w biurze, należy raczej starać się uniknąć dekorowania ścian z tapetami w wielu różnych kolorach. Mimo wszystko nadal jest to jest twoje miejsce pracy, dlatego nie trzeba ci tam różnych czynników rozpraszających w realizacji codziennych zadań. Również lepiej nie wybierać mebli obfitych w różnego rodzaju kolory, takie jak zielone lub czerwone. Najlepsze kolory, które pasują do wymarzonego biura to te w skandynawskim stylu: tradycyjny brązowy lub czarny – albo jeszcze lepiej styl skandynawski z nowoczesnymi akcentami, wtedy powinno się zaprzyjaźnić z kolorem białym. Białe biuro w stylu skandynawskim jest bardzo modne w dzisiejszych czasach.

Jak ożywić przestrzeń?

Jeśli nie chcesz pracować w surowym biurze, warto dodać kilka roślin w różnych kątach pokoju, a także kilka można postawić okno. Ważne jest to by było to miejsce wygodne, ładne i z otaczającą cię pozytywną aurą. Jednak by tak było wcale nie trzeba restrykcyjnie sięgać po zasady Feng Shui wystrój, należy nade wszystko po prostu upewnić się, że pokój jest miły dla oka i ciała. To miejsce powinno być atrakcyjne, ale w tym samym czasie, profesjonalne. Idealnie w takie wymagania wpisuje się właśnie skandynawski styl. Nie trzeba jednak od razu całej przestrzeni przerabiać w ten sposób, czasem jedynie wystarczą dodatki takie jak np. stylowe świeczniki, przyciski do papieru, poduszki z poszwami z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Nie zapomnij: meble al’la Skandynawia

Jeśli jednak zdecydujesz się słusznie, że chcesz by całe biuro było urządzone po skandynawsku nie zapomnij jak ważne są niezbędne meble biurowe. Oczywiście też nie chodzi o to, by do domowego biura napchać zbyt wiele przedmiotów bo to sprawi, że pokój będzie wyglądał bardziej jak magazyn zamiast biuro. Wystarczy ci biurko komputerowe, jeden lub dwa krzesła, szafki i niektóre półki wykonane z dobrej jakości drewna, bo właśnie tym charakteryzuje się skandynawski styl. Trzeba też znaleźć miejsce dla skanera, drukarki i na inne akcesoria biurowe, ale można z łatwością wykorzystać do tego biurko komputerowe, jeśli jest wystarczająco duże.

Przede wszystkim nie należy zapominać, że poprzez meble i dodatki w stylu skandynawskim możesz stworzyć sobie komfortowe i przyjemne warunki pracy. Więc staraj się zorganizować swoje biuro w sposób, który ma największy sens. Chcesz przecież aby twoje wymarzone biuro, było miejscem, które motywuje – nie na odwrót. Stawiaj na pastele, jakość i materiały przyjazne środowisku – tak stworzysz swoje wymarzone biuro w skandynawskim stylu!

Akcesoria designerskie w stylu skandynawskim znajdziesz na stronie http://www.casabianca.pl/ – polecamy!

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

3 Komentarzy

  1. Grażyna pisze:

    Bardzo mi się podoba taki skandynawski styl. Do tego dałbym jeszcze jakąś fototapetę na ścianę. Na stronie https://uwalls.pl/ mają duży wybór. Dzięki za artykuł! :)

  2. Alicja B. pisze:

    super wskzówki

  3. Lucjan pisze:

    W biurze czy ogólnie w domu dużo można zrobić samymi fototapetami. I tak dla przykładu fajne fototapety na ścianę http://wallarena.com/PL/fototapety-na-sciane można wybrać naprawdę sporo wzorów. Dobra fototapeta czy w domu czy w biurze potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o wygląd pomieszczenia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>