Przeprowadzki – czy można na tym zarobić?

broward-moving-company

Podobno „z pustego, to i Salomon nie naleje”, choć jeśli chodzi o zysk w biznesie zajmującym się przeprowadzkami, nie jest to taki pewne. Niby, ludzie nie przeprowadzają się codziennie – przez co nie ma tego takiego zarobku, jak np. w prowadzeniu sklepu spożywczego (jeść trzeba codziennie), jednak w wielkich miastach jest mnóstwo ludzi, którzy ewentualnie chcieliby się przeprowadzić. Liczby mieszkańców wielkich miast mogą dochodzić nawet do miliona. A firm przeprowadzkowych na pewno jest mniej, niż sklepów spożywczych.

Często to właśnie konkurencja w danej branży sprawia, czy ewentualna firma ma jakieś możliwości przetrwania, czy też nie. Konkurencja i przystosowanie do rynku. Z drugiej strony: czym większy popyt na dane usługi, tym więcej się otwiera firm oferujących te konkretne usługi.Czyli: ludzie muszą codziennie jeść oraz jest ich dużo w danym rejonie? Wtedy i sklepów spożywczych będzie więcej. Występuje duża rotacja miejsc zamieszkania? Wtedy i firm zajmujących się tą branżą będzie więcej. Popyt reguluje podaż i nie ma w tym nic dziwnego.

Czy warto zainwestować w firmę przeprowadzkową?

Istnieje takie powiedzenie, że jeśli ktoś ma głowę do interesów, to i zarobi na ulicznych kamieniach. Może w tym wypadku nie trzeba będzie sprzedawać kamieni ulicznych, jednak i znalezienie klientów w w/w branży, może sprawić trudności. I nie dlatego, że akurat ta branża ma problemy w danej miejscowości, a dlatego, że jej szef nie potrafi wykorzystać wszystkich opcji zarobku. No, bo jaki sprzęt posiada firma przeprowadzkową? Oczywiście samochody. Posiada też siłę roboczą (pracowników) którzy nie mogą mieć przestojów z tej prostej przyczyny, że na umowie o pracę i za przestoje się płaci.

Przedsiębiorca posiadający sprzęt transportowy, może (oprócz przeprowadzek) zajmować się transportem – jeśli akurat na rynku nie ma odpowiednich zleceń. Trzeba jedynie przy zakładaniu firmy, ująć taką opcję w CEIDG, która jest specjalną bazą przedsiębiorców. Generalnie, żadna firma by się nie „ostała”, gdyby nie rozszerzała własnej działalności. Wszystkie czynności jakie wykonuje, powinny przynieść jej oczekiwany zysk. Jeśli nie – trzeba się przebranżowić.

Można przebranżowić firmę przeprowadzkową?

W praktyce wygląda to tak, że firma przeprowadzkową nie tylko przewozi meble swoich klientów, ale także może przewozić towary do np. sklepów, oraz oferować inne usługi w ramach swojej działalności oraz oczywiście możliwości przerobowych. Firma przeprowadzkowa nie może oferować np. usług programistycznych jeśli: nie ma ich ujętych w CEIDG oraz nie ma zatrudnionego odpowiedniego programisty.

Istnieją firmy hydrauliczne, zajmujące się także np. copywriting`iem. Nikt im tego nie zabroni, jeśli taką opcję mają wpisaną do w/w CEIDG. Dlatego – otwierając firmę (o jakiejkolwiek działalności głównej), warto ująć dodatkowe preferencje, aby nasza działalność nie została jedynie w formie marzeń. Trzeba pamiętać, że nawet ewolucja – dostosowując gatunki do przetrwania – „ofiarowała im” możliwość spożywania różnego rodzaju pokarmu. Przykładem słabego dostosowania może być miś Koala, który nie przetrwa, jeśli braknie eukaliptusa na Ziemi.

Więcej o tej branży na stronie www.przeprowadzkiwroclaw.pl

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>