Wystawianie faktur w 2018 roku

small-business-financial-management

W 2018 roku osoby prowadzące własną firmę muszą liczyć się z wieloma zmianami. Przede wszystkim, wszedł w życie obowiązek wysyłania JPK-VAT, czyli jednolitego pliku kontrolnego ze wszystkimi wystawionymi i otrzymanymi fakturami VAT.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą własną działalność, muszą być na bieżąco z nieustannie zmieniającymi się przepisami podatkowymi. Praktycznie nie ma roku, w którym nie pojawiłyby się nowe przepisy czy obowiązki dla podatników. W tym roku na pierwszy plan w zmianach podatkowych wysuwa się obowiązek wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK-VAT przez mikro i małych przedsiębiorców. Jest to dokument, który muszą wysyłać wszyscy VAT-owcy, a znaleźć w nim się powinny wszystkie faktury wystawione i otrzymane w danym miesiącu. Choć ma to być docelowo udogodnienie dla przedsiębiorców, nowe przepisy jak na razie powodują zamęt i wiele pytań, a przy okazji bałagan w firmowych dokumentach.

Stale na bieżąco z przepisami podatkowymi

Fakturowanie 2018 przynosi przedsiębiorcom sporo problemów. Martwić nie muszą się te osoby, które korzystają z usług profesjonalnego biura księgowego. Wtedy nad wszystkimi zmianami w przepisach panują pracownicy biura księgowego. Jednak usługi biura księgowego to wydatek rzędu kilkuset złotych miesięcznie, na co nie stać szczególnie początkujących przedsiębiorców czy osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Wtedy ciekawą i sprawdzoną alternatywą mogą być programy do wystawiania faktur online, które są funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i proste w obsłudze. Każdy program faktura to znaczne ułatwienie dla przedsiębiorcy.

Programy w dużym stopniu są obsługiwane intuicyjnie, a jednocześnie krok po kroku prowadzą użytkownika po swoich funkcjonalnościach. Inwestując w dobry program do fakturowania można mieć pewność, że wszystkie dokumenty księgowe i podatkowe będą w jak najlepszym porządku, a jednocześnie wypełnianie dokumentacji będzie trwało znacznie krócej.

Program do wystawiania faktur – nie trzeba martwić się zmianami

Aby być stale na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami, nie trzeba śledzić doniesień o nowych ustawach. Wystarczy skorzystać z dobrego programu do fakturowania, który jest na bieżąco aktualizowany i dostosowywany do zmieniających się obowiązków względem urzędu skarbowego. Faktura Small Business i FSB HANDEL to propozycje dla przedsiębiorców, którzy poszukują zaawansowanych i innowacyjnych programów ułatwiających prowadzenie biznesu. Właściciele firmy mogą być pewni nie tylko wygodnej i komfortowej obsługi, ale również bezpieczeństwa wszystkich gromadzonych w programie danych.

Do znajdujących się na dysku komputera danych firmowych nie ma dostępu nikt poza użytkownikiem programu. Podczas korzystania z programu można również liczyć na sprawną i niezawodną pomoc techniczną, zarówno mailową, jak i telefoniczną. Jeżeli jakakolwiek z funkcji programu do fakturowania nie działa, problem zostanie błyskawicznie rozwiązany. Dobry program do fakturowania to inwestycja w spokojny sen i pewność, że wszystkie dokumenty są w jak najlepszym porządku i nie trzeba obawiać się kontroli ze strony urzędu skarbowego.

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>