Wytańcz sobie karierę, czyli jak zostać instruktorem tańca?

how-to-write-a-dance-teacher-resume_1798_40044872_0_14113487_500-640x427

Wielu tancerzy decyduje się zostać instruktorami tańca, aby podzielić się swoją pasją do tańca z innymi. Nie tylko jest to okazja do robienia tego, co kochasz, ale także możliwość elastycznego harmonogramu pracy i zarabiania na dobre życie jest bardzo zachęcająca. Jeśli lubisz tańczyć i bawić się z ludźmi, wtedy praca instruktora tańca może być dla ciebie idealnym wyborem.

Wymagania instruktorów tańca zależą od rodzaju tańca, jakiego nauczasz i środowiska, w którym dajesz swoje zajęcia. Doświadczenie taneczne i studia podyplomowe (sprawdź ofertę http://interlis.edu.pl/studia-podyplomowe/) związane z anatomią są oczywiście bardzo pomocne, oczywiście. Jednak są obowiązkowe, jeśli chcesz nauczać tańca w szkole publicznej lub uzyskać prywatną posadę w szkole – wtedy większość państw wymaga od studentów dyplomu w tańcu i certyfikatów. Jeśli zdecydujesz się zostać instruktorem tańca lub ćwiczyć inne rodzaje tańca na sali gimnastycznej czy siłowni często potencjalni pracodawcy będą wymagać „jedynie” certyfikacji trenera fitness. Niektóre studia taneczne i gimnastyczne również wymagają od instruktorów posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Zapytaj potencjalnych pracodawców, jakie są ich szczególne wymagania.

Gdzie szukać pracy?

Większość instruktorów tańca poszukuje pracy w lokalnych studiach tanecznych. Niektórzy oferują lekcje tańca w różnych placówkach i oferują naukę tańca dla uczniów wszystkich grup wiekowych, aby zmaksymalizować czas pracy i dochody. Istnieją inne możliwości nauczania w ośrodkach społecznych, klubach zdrowia i siłowni, na statkach wycieczkowych, szkołach i w teatrach. Inni instruktorzy tańca decydują się na otwarcie pracowni tańca i pracują zgodnie ze swoją osobistą wizją.

Płace wynagrodzenia nauczyciela tańca różnią się w zależności od miejsca pracy i od jego skuteczności. Ogólnie rzecz biorąc, więcej uczniów równa się więcej pieniędzy. Niektóre placówki taneczne płacą studentom równe wynagrodzenie, podczas gdy inne zapewniają stałą opłatę za godzinę. Inna opcja, jaką niektórzy instruktorzy preferują, to wynająć przestrzeń według godziny z pracowni i samemu sobie zarabiać. Może to być lukratywna opcja dla instruktorów, którzy mają duże doświadczenie. Wielu instruktorów tańca proponuje prywatne lekcje za godzinową opłatą. To może być świetny sposób na zarobienie dodatkowych dochodów, a indywidualna uwaga może pomóc uczniom nauczyć się tańca znacznie szybciej.

Co jest najważniejsze w tej pracy?

Najważniejszym kluczem do sukcesu jako instruktora tańca jest… reputacja. Instruktorzy tańca pracują z ludźmi, więc utrzymanie dobrych relacji ze swoimi uczniami i ogółem społeczeństwa ma kluczowe znaczenie. Jeśli twoja reputacja jest solidna, na twój temat będą kierowane odpowiednie referencje, ale odwrotnie… Sam się domyśl. Dodatkowo warto dbać o swój profesjonalny wizerunek. Pamiętaj, aby wybrać odpowiednią koszulę do tańca i buty do tańca, aby czuć się wygodnie i być odpowiednio ubraną. Inne narzędzia, które pomogą Ci zbudować firmę, to osobista strona dotycząca tańca, wizytówki, profesjonalne kursy tańca i ubezpieczenie instruktora tańca, jeśli wymaga tego studio.

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>