Zmęczony pracą na etacie? Podpowiadamy co zrobić, by stać się właścicielem własnej firmy!

get-smart-business

Czy jesteś niezadowolony ze swojej pracy? A może wciąż słyszysz w swojej głowie głos, który sugeruje, że być może nadszedł czas na zastanowienie się nad własną strategią biznesową? Jeśli tak, jesteś w dobrym miejscu.

Niezależnie od tego, czy motywujesz się tym, że jesteś nieszczęśliwy w swojej obecnej pracy, czy też dlatego, że spodziewasz się zwolnienia, może lepiej byłoby założyć własną firmę zamiast szukać innej tradycyjnej pracy?

Rozważ te kilka wskazówek, aby przygotować się do zostania właścicielem firmy:

1. Zacznij oszczędzać pieniądze.

Jeśli jesteś typem osoby, która sprawdza kalendarz, aby dowiedzieć się, kiedy nadchodzi kolejna wypłata, ponieważ nie masz pieniędzy na zakupy, nadszedł czas, aby zmniejszyć wydatki i zaoszczędzić co nieco. Wolność i elastyczność wynikają z możliwości pokrycia kosztów nawet bez stałej pracy. Kontroluj swoje wydatki i zwyczaje związane z oszczędzaniem oraz określ, gdzie możesz zaoszczędzić pieniądze, aby zainwestować w nowe przedsięwzięcie biznesowe i utrzymywać dach nad głową w tym samym czasie.

2. Skorzystaj z pomocy finansowej.

Jeśli chcesz by marzenie o własnej firmie stało się rzeczywistością, ale najpierw musisz nieco poukładać różne sprawy finansowe – zawsze możesz poszukać pomocy finansowej. Bardzo ciekawą opcją jest pożyczka ratalna, dzięki której możesz pożyczyć do 10 tysięcy złotych i mieć aż 24 miesiące na spłatę. Pamiętaj, by skorzystać z oferty kredytodawcy, który podaje od razu pełne koszty i nie daj się złapać na oszukańcze oferty chwilówek. To całkiem inna bajka!

3. Kontroluj swój wolny czas.

Zastanów się, jak spędzasz czas poza pracą. Czy masz trochę czasu na to, aby rozpocząć nowy biznes z boku? Być może trudno jest Ci zaoszczędzić pieniądze z już niewielkiej pensji, ale jeśli możesz stworzyć nowy strumień dochodów podczas takiej dodatkowej pracy i zaoszczędzić je jako depozyt – możesz być w stanie przejąć kontrolę nas swoim życiem zawodowym.

4. Zdecyduj, co chcesz zrobić.

Wydaje się to oczywiste, ale jeśli chcesz prowadzić działalność gospodarczą, musisz zidentyfikować skrzyżowanie między tym, co potrafisz robić, a tym, czego ludzie potrzebują i są gotowi za to zapłacić. Większość przedsiębiorców, którzy rozpoczynają nowy biznes, pracuje prawdopodobnie przez wiele lub więcej godzin, niż kiedykolwiek, kiedy pracowali dla kogoś innego. Zazwyczaj różnica polega na tym, że kochają to, co robią jako właściciele firm i cieszą się z ciężkiej pracy w dążeniu do własnych celów.

5. Oceń swoje umiejętności.

Czy jesteś całkowicie niezorganizowany, jeśli chodzi o zarządzanie pieniędzmi? Czy czujesz strach, kiedy przychodzi czas na osobiste spotkanie z klientem bądź kontrahentem? Jeśli chcesz prowadzić działalność gospodarczą, musisz przygotować się do podjęcia tych i innych wyzwań.

Po rozpoznaniu swoich słabości w umiejętnościach biznesowych i komunikacyjnych łatwiej będzie ci im zaradzić. Masz kilka możliwości – możesz przygotować plan na to jak nauczyć się doskonalić swoje umiejętności w tych dziedzinach, poprzez formalne lub nieformalne szkolenie, ale też możesz wyszkolić poprzez znalezienie mentora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *