Ostatnio na blogu:

Historia: Praca na statku wielorybniczym

Największym i ciągłym zagrożeniem dla marynarzy pracujących na pokładzie był ogień. Na kilka dni po upolowaniu wieloryba praca marynarzy zmieniała się w piekło.

Jak wygląda praca koordynatora ślubnego?

Otóż jest to bardzo ciekawe zajęcie wymagające od takiego specjalisty wiele własnego zaangażowania i pomysłowości. Jeżeli wykonywać tego typu pracę zobacz jakie zadania będziesz musiał wykonywać.

Walcz o swoje w pracy

Prawo pracy, jako odrębna dziedzina prawa, powstało stosunkowo niedawno, bo dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Sytuacje polityczne, w jakich Polska znajdowała się do XX wieku, znacznie utrudniły i opóźniły jego rozwój.

Jak stworzyć drukowany wizerunek firmy?

Zgodnie z opracowaniami specjalistów od spraw marketingu przyjmuje się, że tylko 30% sukcesu firmy zależy od faktycznego poziomu świadczonych usług bądź sprzedawanych produktów. Pozostałe 70% to wizerunek marki/firmy, przy czym 40% to reklama w swojej tradycyjnej formie – ulotki, banery, billboardy, spoty radiowe, telewizyjne itp.

Praca webmastera czyli tworzenie stron i sklepów internetowych

Czy każdy może zostać profesjonalnym webmasterem i zarabiać na projektowaniu portali internetowych? Lubisz pracę przy koputerze? Masz zdolności twórcze? Może to właśnie praca dla Ciebie? Zobacz krok po kroku, jak wygląda praca webmastera.

Czy ambicje przekładają się na sukces w życiu zawodowym?

W czasach, gdy idzie się po linii najmniejszego oporu, pojęcie ambicji zawodowej traktuje się nieco z pogardą i przymrużeniem oka. Zupełnie niesłusznie. Ambicje bowiem zawsze wpływają korzystnie na życie zawodowe i sprawiają, że odnosi się w nim sukces.

Prace na rusztowaniach

Prace budowlane wykonywane na wysokościach wymagają odpowiedniego sprzętu. Najczęściej wykorzystuje się rusztowania, które pozwalają na wygodne i swobodne wykonywanie takich prac. Ich praktyczność jest szczególnie zauważalna w momencie, gdy trzeba wykonać pracę na większej powierzchni ścian budynku.

Poznaj 6 zasad i zostań idealnym mówcą!

Większość osób na samą myśl o wystąpieniach publicznych dostaje gęsiej skórki. Głównym powodem niechęci do tego, skądinąd pasjonującego zadania, jest paraliżująca trema, której wielu doświadcza tuż przed wyjściem na scenę. Z tremy wynika też obawa o reakcję publiczności. Nie wiemy, czy zostaniemy dobrze przyjęci...

Przeprowadzka własnej firmy

Wszyscy pamiętamy czasy, w których przeprowadzki naszych mebli i innych wartościowych towarów często odbywały się za pomocą samochodu marki Fiat 126p. Ilość takich kursów była dość wysoka co spowodowane było małą pojemnością tego środka transportu. Obecnie mamy na rynku wysoko wyspecjalizowane firmy, które zajmują się przeprowadzkami na terenie Katowic oraz wszystkich innych ościennych okolic.

Konsultacje eksperckie drogą do sukcesu

Powstające jak grzyby po deszczu kolejne start-upy to chyba najlepszy dowód na to, że e-biznes to naprawdę przyszłościowa branża. Jednak sam dobry pomysł na zarabianie w internecie już nie wystarczy. Aby odnieść sukces niezbędne są również odpowiednia wiedza i doświadczenie.

Finanse osobiste wciąż są tematem TABU

Polska od ponad 20 lat jest całkowicie innym krajem. Z roku na rok się zmienia tutaj naprawdę wiele rzeczy. Mimo wszystko zarobki oraz finanse osobiste są ciągle tematem tabu. Wiele się od tej kwestii w przeciągu tych wszystkich lat nie zmieniło. Skąd bierze się ta niechęć do szczerego dzielenia się swoimi zarobkami?

Publikują u nas:

OFERTY PRACY - PODBESKIDZIE

Ogłoszenia promowane

Ogrodnik terenów zieleni 26-11-2014
Praca dodatkowa 26-11-2014
R E K L A M A 
« Wróć do strony głównej

Oferta pracy z dnia: 17-03-2014

Przedstawiciel handlowy

Kategoria: Przedstawiciel handlowy

Pracodawca:

Lotus

Miejsce wykonywania pracy:

Bielsko-Biała

Treść oferty pracy:

Firma (art.spożywcze) poszukuje osoby na stanowisko przedstawiciela handlowego.
Wymagania
- doświadczenie handlowe na podobnym stanowisku.
- Zapał do pracy
- Komunikatywność
- Posiadanie własnego samochodu (ekonomiczny)
Oferujemy.
- Wynagrodzenie prowizyjne
- Zwrot kosztów za paliwo
- Pracę na umowę zlecenie

Dane kontaktowe:

Telefon: 501221921
E-mail: slawomirlapikus@gmail.com

Usuń ogłoszenie | Zgłoś nadużycie | Zmodyfikuj ogłoszenie

R E K L A M A 

Wyszukiwarka


Strony partnerskie

Bielsko-Biała - porta informacyjnyAktualności z Podbeskidzia Wszystko o kulturze w Bielsku-Białej

Ogłoszenia

Kategorie

Facebook

Artykuł tygodnia

Emerytura bez wypracowanych lat

Wiek i staż pracy? Tak było kiedyś

Przed 2013 rokiem, zgodnie z ówczesnym systemem emerytalnym, do uzyskania prawa do emerytury niezbędny był zarówno wiek emerytalny, jak i odpowiedni staż pracy. Dziś te zasady obejmują jedynie tę część społeczeństwa, która urodziła się przed 1 stycznia 1949 roku. W przypadku kobiet wiek emerytalny wynosi 60 lat. Mężczyźni muszą pracować pięć lat dłużej. Poza odpowiednią metryką potencjalni emeryci muszą legitymować się również odpowiednim okresem składkowym, który dla kobiet wynosi 20, a dla mężczyzn 25 lat. Osoby, które nie posiadają odpowiedniego stażu pracy, zgodnie z tymi zasadami, nie mają prawa do pobierania świadczenia emerytalnego z ZUS-u i to nawet jeśli przekroczyły wiek emerytalny.

Nowe zasady

W tym względzie nowe prawo emerytalne przemawia więc na korzyść osób urodzonych po 31 grudnia 1948 roku. Jednak samo uzyskanie prawa do emerytury to jeszcze nie wszystko. Kluczowa jest bowiem również wysokość przyszłego świadczenia. Choć Zakład Ubezpieczeń Społecznych każdego roku przeprowadza waloryzację rent i emerytur, podwyżki nigdy nie są wysoki i z reguły oscylują wokół kilkunastu złotych.
Jeśli więc przyszłemu emerytowi zależy na godnym życiu na starość, długość okresu składkowego na ogromne znaczenie. Każdy urodzony po 1948 roku zatrudniony posiada w ZUSie indywidualne konto (zobacz więcej). To na nim gromadzone są opłacane co miesiąc przez pracodawcę składki. To jak wysoka będzie nasza emerytura zależ więc od zgromadzonego na nim kapitału.

Przeczytaj cały artykuł

Reklama

Nasze serwisy:

www.placpigal.pl - Praca Bielsko
www.oferujemyprace.pl - Praca, biznes, poradniki
www.kopalniapracy.pl - Praca Katowice

Na skróty:

Regulamin
Kontakt
Linki
Imprezy Bielsko
Informacje Bielsko
Wersja mobilna
Nasz Blog

Statystyki:

Wybrane stopy bezrobocia (obecne):

Polska: 11,5%
woj. śląskie: 9,8%
Bielsko-Biała: 5,3%
Powiat Bielski: 5,3%