3 powody, dla których warto wybrać kawę ekologiczną

W sklepach spożywczych i supermarketach mamy do czynienia z prawdziwym „boom” na produkty ekologiczne. Jeszcze kilkanaście lat temu zdobycie żywności pochodzących z organicznych upraw graniczyło z cudem, a obecnie mamy bardzo szeroki wybór. Wśród najpopularniejszych eko artykułów spożywczych znajduje się kawa, czyli absolutny niezbędnik dla wielu z nas. Picie kawy organicznej niesie ze sobą wiele korzyści i nie mamy tutaj na myśli tylko i wyłącznie walorów smakowych. Zatem dlaczego warto na nią postawić? Odpowiadamy.

Kawa ekologiczna – czyli jaka?

Jak powstaje kawa ekologiczna? Podobne produkty muszą przede wszystkim spełniać szereg wymagających warunków. Duże znaczenie w kontekście przyznania certyfikatu „eko” czy „organic” ma sposób uprawy roślin kawowca oraz zabiegi, którym zostają poddawane. Kawa ekologiczna nie może zawierać śladów sztucznych nawozów czy szkodliwych pestycydów, dlatego też na plantacjach ekologicznych nie mają one prawa buty. Bardzo dużo uwagi poświęca się również technikom zacienienia kawowców – najczęściej stosuje się tylko naturalne metody, które nie szkodzą środowisku naturalnemu. Najwięksi eksporterzy kawy ekologicznej to Etiopia, Peru czy Meksyk i tych krajów warto poszukiwać na etykietach kaw oznaczonych jako „eko”.

Kawa ekologiczna – wyjątkowy smak

Choć wiele osób na co dzień nie potrafi odróżnić rodzajów kawy po smaku czy zapachu, to jednak nie da się pomylić napojów przygotowanych na bazie organicznych ziaren kawy z napojami przygotowywanymi na podstawie konwencjonalnych produktów dostępnych w sklepach. Kawa eko wyróżnia się głębią smaku, ale jednocześnie jest niezwykle delikatna i pobudza kubki smakowe nawet największych coffee-maniaków. Co ważne, przy wyborze konkretnego produktu można dobrać stopień jego kwasowości czy rodzaj body. Więcej wskazówek przydatnych podczas kawowych zakupów można znaleźć w serwisie Polski Portal.

Kawa ekologiczna – korzystny wpływ na zdrowie

Codzienne picie kawy to dla wielu z nas obowiązkowy rytuał, z którego trudno zrezygnować. Z tego też względu warto, aby kawa podbiła nasze serca nie tylko oryginalnym smakiem, ale również wysoką zawartością dobroczynnych składników. W kawie ekologicznej znajdziemy m.in. antyoksydanty, które posiadają działanie antynowotworowe. Do tego pozytywnie wpływają na pracę serca, regulują ciśnienie tętnicze czy wspomaga układ odpornościowy. W ziarnach eko kawy znajdziemy również witaminy z grupy B, które odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu biochemicznej równowagi w organizmie. Więcej o tym można przeczytać na łamach portalu Polskie Newsy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *