Barierki drogowe – dla bezpieczeństwa naszych dzieci

Zdarzyło ci się zastygnąć ze stresu, widząc dzieci bez żadnej kontroli wybierające ze szkoły wprost na rozpędzone auta? Z dezaprobatą spoglądałeś na rodziców pozwalających na zimową zabawę saneczkową tuż obok ruchliwej drogi? Dzisiaj coraz częściej ty i podobni tobie rodzice przechodzicie od krytyki do pozytywnych działań. Ich wynikiem są bariery drogowe wykorzystywane w celu podniesienia bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale i wokół niej. 

Barierki drogowe nie tylko dla drogowców

Bariera drogowa kojarzy nam się przede wszystkim z zabezpieczeniem, które stawiają… drogowcy, którzy oddają do użytku nową lub wyremontowaną trasę. Rzeczywiście analiza drogowa może wskazać miejsca, w których koniecznie powinny stanąć bariery drogowe stalowe, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niektóre w nich mają uniemożliwiać przejechanie pojazdu na drugą stronę, inne mają przeciwdziałać możliwości zawracania w niedozwolonym miejscu. Możliwości jest wiele.

Istnieją jednak różne rodzaje barier drogowych i spora część z nich służy zabezpieczeniu tego, co dzieje się w pobliżu jezdni, a nie na niej samej. Barierki ochronne coraz częściej stosowane są w okolicach miejsc publicznych, gdzie panuje duży ruch, ale i często towarzyszy mu rozkojarzenie, które może sprzyjać pojawianiu się niebezpiecznych sytuacji. Rozwiązania takie jak barierki U11a czy barierki U12a to zabezpieczenia, które można stosować w różnych miejscach, znacząco podnosząc bezpieczeństwo użytkowników wokół,

Po co jest bariera drogowa?

Bariery ochronne drogowe mogą spełniać różne funkcje. Barierki U12a na przykład służą przede wszystkim wyznaczeniu bezpiecznego miejsca dla pieszych i rowerzystów. Takie barierki, ułożone dodatkowo w popularny segment, odgradzają miejsca, których nie wolno przekraczać na drodze, mogą się także układać w tor, który spowalnia tempo np. dziecka poruszającego się na rowerze, rolkach, hulajnodze, znacząco zmniejszając ryzyko jego “wypadnięcia” na drogę. Nic więc dziwnego, że rodzice coraz częściej w ramach inicjatyw szkolnych domagają się montowania tego typu rozwiązań w pobliżu wyjścia ze szkoły lub przedszkola. Montaż takiej ochrony jak i barierki U11a często podnoszony jest również w projektach budżetów obywatelskich jako dodatkowe zabezpieczenie w pobliżu placu zabaw, basenu, domu kultury itd., a więc we wszystkich tych miejscach, gdzie dzieci świetnie się bawią, a to często sprawia, że tracą koncentrację i nie zważają na swoje bezpieczeństwo.

Segmentowe zastosowanie barierki U12a umożliwia także zabezpieczenie większego obszaru przez jego odgrodzenie. Dotyczyć to również dobrze może torów tramwajowych, pętli autobusowej, jak i konkretnego skrzyżowania.

Bariery chodnikowe, przy wiaduktach, placach zabaw, szkołach, basenach…

Magazyn piłkarskiBariery drogowe podnoszą bezpieczeństwo naszych dzieci. Pozwalają zabezpieczać miejsca potencjalnie niebezpieczne, wyznaczać miejsca, w których dzieci mogą bawić się i szaleć, nie narażając się na niebezpieczeństwo. Przygotowując specyfikację takiego zamówienia, wnosząc o rozpisanie przetargu na realizację takiej inwestycji, warto podkreślić, że barierka U11a czy U12a powinna być zakupiona od bezpośredniego producenta, który potwierdzi wykonanie elementów z certyfikowanych materiałów, przez odpowiednio doświadczonych spawaczy. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór usługodawcy, którzy może zagwarantować montaż i serwis na terenie całej Polski z wykorzystanie własnych ekip monterskich. Takie rozwiązanie skraca czas realizacji inwestycji, a ponadto daje ci poczucie, że jedna firma bierze odpowiedzialność za całość projektu.

 

Klimatyzacja do biura – o czym warto wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *