Bezpieczne inwestycje, czyli przegląd lokat w Idea Banku

145.best-investment-options

Zastanawiasz się nad ulokowaniem swoich oszczędności, ale nie wiesz który wariant wybrać? Chcesz, aby Twoje pieniądze pracowały na siebie przy jak najwyższym oprocentowaniu? Przegląd lokat w Idea Banku pozwoli Ci dopasować ofertę do własnych potrzeb i wymogów.

Lokata o najwyższym oprocentowaniu

Idea Bank oferuje tzw. Lokatę Zyskującą, której oprocentowanie sięga nawet 4,75 %! Dotyczy ona lokat założonych na łączny okres 12 miesięcy. Wówczas oprocentowanie wzrasta z upływem każdego kolejnego miesiąca (po pierwszych 30 dniach jest to 1,2 %), a najwyższe jest naliczane podczas ostatniego miesiąca czasu jej trwania. Bank w przypadku tej lokaty pozwala na wpłacenie kwoty od tysiąca do nawet miliona złotych. W każdej chwili istnieje możliwość jej zerwania bez utraty odsetek za pełne okresy miesięczne posiadania środków finansowych na koncie.

Lokata dla nowych klientów Idea Banku

Jest to oferta kierowana do osób nieposiadających otwartego rachunku finansowego ani złożonego wniosku o uruchomienie konta w Idea Banku. Ma to na celu przyciągnięcie nowych klientów oraz utrzymanie ich przy sobie.

Lokata Happy jest obecnie najchętniej wybieranym i zarazem najszerzej promowanym rozwiązaniem banku. Zyskała ona popularność dzięki wysokiemu oprocentowaniu wynoszącemu aż 4 % w skali roku oraz atrakcyjnym warunkom zawartej umowy! Pieniądze zostają ulokowane na krótki okres wynoszący zaledwie trzy miesiące. Ze względu na korzystne warianty lokaty Happy, możliwość wpłacenia dużej sumy pieniędzy jest niemożliwa. W tym przypadku możemy zainwestować tam od 1000 do 10000 złotych, jednak jest to bardzo dobra lokata na start.

Lokata o najkrótszym okresie trwania

Planujesz szybkie ulokowanie i jeszcze szybszą wypłatę przekazanych pieniędzy przy jednoczesnym wysokim oprocentowaniu? W takim razie dla takich osób jak Ty została stworzona Lokata Przedsiębiorcza. Umożliwia ona wpłacenie kwoty od 1000 do 20000 zł wyłącznie na jeden miesiąc. Idea Bank w tym przypadku proponuje aż 4 % w skali roku. Oferta jest skierowana do nowych klientów, podobnie jak w przypadku Lokaty Happy.

Lokata na większe kwoty dla nowych klientów banku

Happy Plus i Przedsiębiorcza Plus to rozszerzone wersje opisanych wcześniej lokat. Ich czas trwania jest analogiczny do standardowych wariantów i wynosi odpowiednio trzy miesiące oraz 30 dni. Pozwala jednak za ulokowanie większych kwot. W pierwszym przypadku wpłaca się minimum dziesięć tysięcy, a w drugim dwa razy więcej. Maksymalnie na obie lokaty można przekazać sto tysięcy złotych. Wiąże się to z nieco niższym, ale wciąż bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem w wysokości 3,25 %.

Lokata dla mobilnych

Oprocentowanie 3,25 % na trzy miesiące oraz szeroki zakres możliwej wpłacanej kwoty – od tysiąca do miliona złotych to warianty Lokaty Gotówkowej. Jej warunki prezentują się korzystnie, lecz ich uzyskanie wiąże się oczywiście z samym założeniem lokaty, ale przede wszystkim przelaniem środków poprzez tzw. Mobilny Wpłatomat. Jest to niezbędne do możliwości korzystania z wszystkich opcji oferowanych przez Idea Bank w przypadku tej lokaty.

Lokata dla preferujących podstawowe opcje

Dla klientów, którzy chcą, aby ich pieniądze spokojnie na siebie pracowały i nie oczekują zaawansowanych funkcjonalności od banku, idealna wydaje się Lokata Standardowa. Jest to lokata, która zarazem posiada największy przekrój możliwych wpłacanych kwot. Tak samo istnieje możliwość ulokowania złotówki, jak i całego miliona. W przypadku wyboru 12-miesięcznej lokaty, oprocentowanie wynosi 0,2 % w skali roku.

Idea Bank posiada bardzo szeroką gamę lokat. Ich oferta jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każdy klient znajdzie taką, która zaoferuje najodpowiedniejsze dla niego warunki i opcje. Jest ona skierowana nie tylko do indywidualnych klientów, lecz również do segmentu biznesowego, czyli spółek oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Sam proces zakładania lokat jest bardzo prosty i wymaga jedynie łączności z Internetem. Idea Bank gwarantuje absolutne bezpieczeństwo, dlatego hasła dostępów są maskowane i szyfrowane, a wszelkie operacje wymagają SMS-owych potwierdzeń. Warto dokładnie zapoznać się oraz przeanalizować wszystkie dostępne lokaty. Od tego zależy ile odsetek uda nam się uzyskać od naszych wpłaconych środków.

Zobacz wszystkie lokaty w Idea Banku

1 Komentarz

  1. Kimonoo07 pisze:

    Ja na początku mojej przygody z inwestycjami korzystałem z usług firmy jaką była wówczas grupa inwestycyjna Safe House. U mnie wchodziły w grę nieruchomości i było z tym trochę pracy ale summa sumarum wyszedłem dużo na plus 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *