Biznesowa teczka – jaki rodzaj i materiał wybrać?

Jest wiele rzeczy do przemyślenia, gdy kupuje się męską teczkę bądź neseser. Przecież, nie tylko chcesz wyglądać i czuć się dobrze, nosząc ją, ale także chcesz, aby była wygodna w noszeniu i miała wystarczająco dużo przegród na wszystko, czego potrzebujesz.

guy-2606767_960_720

Napisaliśmy ten artykuł, aby wskazać najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Rodzaj teczki

Jest to pierwszy i najważniejszy czynnik do rozważenia. Musisz zadać sobie pytanie “do czego głównie będę używać tej teczki? Musisz się zastanowić nad tym czym się zajmujesz. Jeśli jesteś adwokatem lub księgowym, idealnym rozwiązaniem będzie luksusowa skórzana teczka.

Jeśli często podróżujesz w interesach, oczywistym wyborem byłaby teczka jako dodatek do torby podróżnej. Jeśli zdecydujesz się zabrać ze sobą laptopa, przydadzą się przyjazne nesesery męskie skórzane na laptopa, choć nie jest to konieczne.

Niektóre teczki doskonale nadają się do wielu sytuacji, takich jak formalne torby typu listonoszka. Choć nie są zazwyczaj klasyfikowane jako profesjonalne teczki, możesz pozwolić sobie na noszenie ich do zwykłego środowiska pracy lub jako weekendową torbę.

Materiał

Materiał aktówki wpływa na to, jak wygląda, jak się ty z nią czujesz i jak długo to Ci posłuży (choć jest to ściśle związane z kunsztem).

Skóra należy do wyborów najlepszych dla profesjonalistów, którzy chcą wyglądać jak prawdziwy boss. Takie aktówki naprawdę robią najlepsze wrażenie na spotkaniach biznesowych, rozmowach kwalifikacyjnych lub codziennych dojazdach, dlatego priorytetem powinna być najwyższej jakości skórzana teczka.

Skóra naturalna jest:

  • trwała,

  • elastyczna,

  • wygląda dobrze,

  • dobrze pachnie.

Istnieje tak wiele różnych form skóry i różnych metod produkcji, które mają wpływ na właściwości skóry. Warto się z nimi zapoznać, aby podjąć najmądrzejszą decyzję.

Polimery syntetyczne to kolejna opcja, bo właśnie innym najczęściej używanym materiałem na męskie teczki są nylon i poliester, oba materiały są z grupy syntetycznych polimerów. Choć nie są tak luksusowe jak skóra, zwykle są odporne na pierwiastki chemiczne, mają wysoką wytrzymałość i są tańsze w produkcji.

Po wymienieniu polimerów syntetycznych może pojawić się liczba, po której następuje litera “D” (na przykład 1680D). “D” oznacza denier, który jest w zasadzie miarą liniowej gęstości masy tkaniny. Im wyższa, tym bardziej trwały materiał.

Co ciekawe, istnieją też metalowe teczki. Najtwardsze z nich wszystkich, ale także najcięższe. Metal stosowany do teczek jest zwykle aluminium, które ma wysoką odporność na korozję.

Jeśli szukasz metalowej teczki, jest szansa, że ​​pracujesz w branży, w której narażasz się na więcej niebezpieczeństw, takich jak branża budowlana lub masz rzeczy, nad którymi sprawujesz bardzo uważną pieczę. Będziesz zadowolony, gdy dowiesz się, że metalowa teczka prawdopodobnie pojawi się w formie etui na dokumenty, które również będzie miało zamki. Musisz jednak za taką się dobrze rozejrzeć.

Jak widać, jest naprawdę w czym wybierać jeśli chodzi o rodzaj i materiał aktówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *