Black Friday w Internecie

Jego nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ dzień ten zawsze wypada w piątek. Zgodnie z tradycją amerykańską, wypadający zawsze w pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia. Jest nie tylko dniem wielkich wyprzedaży ale również dniem otwierającym sezon przedświąteczny.

W tym roku dzień ten przypada na 27 listopada, a jego celebrowanie rozciąga się na cały weekend i wieńczy Cyber Monday, czyli dniem wielkich okazji w sklepach internetowych.

Black Friday przyjął się nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale z roku na rok celebrowany jest w Europie – również w Polsce. Dzień ten jest nie tylko gratką dla łowców okazji. Jest potężnym kompanem w biznesie dla każdego handlowca. Corocznie dzień ten przynosi gigantyczne dochody dla sprzedawców. Szacuje się, że dzień ten generuje dochód większy o nawet 45% w porównaniu do innych dni w roku.

Tegoroczny Black Friday będzie nieco inny niż zawsze. Stan epidemii w naszym kraju nie tylko odstraszył kupujących i zniechęcił do spacerów po galeriach handlowych, ale zwyczajnie ta możliwość została im odebrana, poprzez zamknięcie obiektów handlowych. I tu jak zawsze z pomocą przychodzi Internet i serwisy ogłoszeń lokalnych takie jak np. Lento.pl.

Jak korzystać z dobrodziejstw takich platform?

Jeśli chcesz szybko i skutecznie sprzedać przedmioty np. elektronikę, wystarczy dodać ogłoszenie za pomocą formularza dodawania. Korzystając z darmowych serwisów ogłoszeniowych takich jak wspomniane Lento.pl, zysk ze sprzedaży nie obejmą koszty dodania ogłoszenia. Pamiętaj, że podczas Black Friday twoja sprzedaż wzrośnie więc nie przegap czasu, żeby dodać ofertę.

Szukaj serwisów, które dadzą Ci więcej okazji!

Niektóre serwisy dołączają do Black Friday i obniżają koszty swoich usług. Można zatem załapać się nie tylko na wzmożony ruch na ofertach, ale również skorzystać z licznych udogodnień za pół ceny np. promowanie oferty albo zakup różnorakich pakietów.

Z Black Friday korzyści mają nie tylko kupujący i sprzedający. Również ostatnimi czasy zaobserwowano wzrost aktywności na rynku pracy. Pobudzony handel wymusza zatrudnianie większej ilości personelu, dostawców, handlarzy. W tym czasie dodawanych jest o 30% więcej ofert pracy niż w inne dni w roku. Zatem ten, kto do tej pory nie znalazł pracy w podanych wyżej sektorach zatrudnienia, może liczyć na zmianę

Chcąc być w pełni zadowolonym, musimy pamiętać jednak o niekorzystnych dla nas „zagrywkach marketingowych”, praktykowanych w czasie Black Friday. Gro sprzedawców, podwyższa ceny tuż przed piątkiem, aby potem obniżyć je, tak by wyglądały na okazje. Bądźmy świadomi tego i przygotujmy się na bezpieczne „łapanie okazji”, obserwując ceny chwilę wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *