Chłodzą, filtrują a do tego poprawiają smak. Zobacz najlepsze butelki na wodę i shakery z Maleomi

Bycie eko to teraz bardzo popularny trend. Jest to nie tylko modne, ale i przede wszystkim zdrowe dla nas i dla środowiska, w którym żyjemy. Co trzeba, żeby być eko? Nie trzeba za wiele. Można zacząć od małych kroczków, np. zrezygnowania z jednorazowych opakowań. Tutaj doskonałym przykładem mogą być chociażby butelki na wodę czy soki.

Nie musimy kupować cały czas wody butelkowanej w sklepach. Możemy postawić na butelki wielorazowego użytku. Coraz częściej tego rodzaju produkty mają również dodatkowe funkcje, np. filtrują wodę, przez co nie tylko poprawiają jej smak, ale sprawiają, że jest pozbawiona szkodliwych substancji. Co warto wiedzieć na temat takich butelek? Na jakie produkty tego typu warto zwrócić szczególną uwagę?

Butelki do zadań specjalnych – jakie rodzaje znajdziemy w sklepach?

Butelki wielorazowe stają się coraz popularniejsze. Dlatego producenci co rusz wypuszczają na rynek nowe ich warianty. Obecnie bardzo popularne są butelki z wkładem filtrującym, który pozwala na uzdatnianie wody kranowej. Inną ciekawą opcją są butelki pozwalające na umieszczenie odpowiedniego wkładu z lodem lub owocami. Taki dodatek pozwala na przygotowanie np. orzeźwiającej, chłodnej lemoniady, która idealnie sprawdzi się jako napój w czasie letnich upałów. Szczególnym rodzajem są butelki termiczne, które pozwalają na długo zachować właściwą temperaturę napoju. Sprawdzają się one szczególnie, gdy napój zabieramy ze sobą na biwak czy dłuższą wycieczkę, takie butelki często przypominają swoją formą klasyczny bidon na wodę.

Butelki i shakery – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Butelki czy shakery powinny być dostosowane w pełni do potrzeb użytkownika. Jedną z głównych kwestii, na jakie należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego jest wykonany produkt. Przede wszystkim powinien być dopuszczony do kontaktu z żywnością, warto też dowiedzieć się, czy nie przenosi smaków czy zapachów. Jest to szczególnie istotne przy butelkach do przygotowywania wód smakowych. Warto też zwrócić uwagę na pojemność butelki oraz jej kształt. Jest to o tyle ważne, że butelki tego typu są często zabierane do torebek czy na bieg lub jazdę rowerem i nie mogą być nieporęczne. Jeżeli chodzi o kształt to też powinien on pozwalać na umieszczenie go w różnych miejscach, np. w lodówce. Tutaj sprawdzą się szczególnie butelki o prostokątnym kształcie (jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat praktycznego zagospodarowania przestrzeni w lodówce, zobacz porady umieszczone w artykule Rosti Mepal przedstawia Modul, kolekcję puszek i pudełek do przechowywania żywności, które wypełnią lodówkę i półki w kuchni kolorami).

Kilka inspiracji na napoje smakowe do butelek z wkładką

Butelki ze specjalną wkładką sprawdzą się do przygotowania zdrowych wód smakowych. We wkładzie można umieścić np. cytrynę i limonkę, a także kilka listków mięty oraz melisy. Po chwili, kiedy smaki przejdą do wody, można uzyskać pyszną lemoniadę. Oprócz cytrusów do przygotowania takiej wody smakowej można użyć także truskawki, arbuz i wiele innych naturalnie soczystych owoców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *