Co jest potrzebne do wykonania ocieplenia pianą poliuretanową?

Pianka poliuretanowa jest uznawana za jeden ze skuteczniejszych dostępnych obecnie na rynku materiałów stosowanych do wykonywania izolacji termicznej budynków. Na jej popularność wpływają m.in. optymalne właściwości izolacyjne, brak pylenia, czy niewielka, nieobciążająca konstrukcji waga. Żeby uniknąć potencjalnych komplikacji, np. w postaci mostków termicznych, należy jednak dołożyć starań, aby warstwa izolacyjna była naniesiona w odpowiedni sposób. Zobacz, co jest potrzebne do wykonania skutecznej izolacji pianą poliuretanową.

Przygotowanie nawierzchni

Aby pianka PUR utrzymała się na ocieplanej powierzchni, ta musi zostać dokładnie oczyszczona. Przede wszystkim należy pozbyć się kurzu, a także ewentualnych tłustych plan, np. oleju. Nie zaleca się również, aby warstwa izolacyjna była nakładana na nawierzchnię wilgotną, więc w razie potrzeby może być konieczne jej osuszanie przed przystąpieniem do prac. Również jeśli temperatura pomieszczenia będzie zbyt niska, zastosowane powinno być dodatkowe dogrzewanie. Z tego powodu warto zlecić prace specjalistom, którzy będą dysponować zarówno wiedzą, jak i niezbędnymi narzędziami. Wykonanie izolacji zarówno w budynku o charakterze mieszkalnym, jak i przemysłowym, możesz powierzyć firmie Isosolutions.

Zastosowanie wysokiej jakości sprzętu

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat samego procesu nakładania piany PUR krok po kroku, zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi pod tym linkiem https://isosolutions.pl/krok-po-kroku-jak-przebiega-proces-ocieplania-domu-piana-pur/. Podstawową wiadomością, o której powinien wiedzieć każdy, kto zastanawia się nad izolacją z pianki poliuretanowej, jest fakt, że nie da się jej skutecznie nałożyć na żadną powierzchnię bez odpowiedniego sprzętu.

Składniki tworzące pianę dostarczane są osobno. Należy je podgrzać do wymaganej przez producenta temperatury oraz wymieszać. Stosuje się do tego agregaty natryskowe. To urządzenia wyposażone m.in. w pompy transferowe oraz węże nisko- lub wysokociśnieniowe. Mają także specjalne końcówki natryskowe, umożliwiające umieszczenie natryskiwanego materiału na nawierzchni pod odpowiednim ciśnieniem. Są to sprzęty warte dziesiątki i setki tysięcy złotych, dlatego ich samodzielny zakup nie jest w żadnym wypadku opłacalny dla prywatnego użytkownika. Zaleca się, aby znaleźć firmę profesjonalnie zajmującą się pracami natryskowymi, która dysponuje odpowiednimi urządzeniami, jakie zagwarantują jakość uzyskanej powłoki izolacyjnej. Agregaty natryskowe mogą wymagać również wysokiego poboru energii elektrycznej, więc warto sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie firma dysponuje własnym agregatem prądotwórczym, aby nie było konieczności ryzykownego podłączania się do domowej sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *