Czy warto szukać oferty pracy przez agencję?

Jeżeli decydujesz się na wyjazd do pracy za granicą, musisz zrobić to ze szczególną ostrożnością. Zwłaszcza, jeżeli nie mówisz biegle w języku kraju, do którego zamierzasz się udać. Wkraczasz bowiem na obcy teren, a w każdym zakątku czają się oszuści. Oczywiście, celem poniższego artykułu nie jest zniechęcenie Cię do tego działania. Wręcz przeciwnie – chcemy wskazać rozwiązanie, które pomoże Ci znaleźć zatrudnienie za granicą w bezpieczny sposób. Zastanówmy się więc, czy warto skorzystać z usług agencji pracy.

Oferty pracy za granicą

Ofert pracy za granicą jest bardzo dużo. Przodują Niemcy, Wielka Brytania i kraje skandynawskie. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na zatrudnienie w obcym kraju. Kuszą nie tylko atrakcyjne zarobki, ale również wyższy standard życia.

Taką sytuację właśnie bardzo często wykorzystują oszuści. Wiedzą, że umieszczając w Internecie ogłoszenie, oferujące wspaniałe warunki i wynagrodzenie, ktoś w końcu się skusi. Praca za granicą wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami, ponieważ możemy trafić na umowę dla nas bardzo niekorzystną, lub przykładowo – nie dostać wynagrodzenia. Dlatego przestrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji, czy wyjazdem za granicę „w ciemno”. Jeżeli nie masz nikogo znajomego w kraju, do którego chcesz się udać i mógłby pomóc Ci w weryfikacji pracodawcy – skorzystaj z usługi specjalistów.

Zatrudnienie przez agencję pracy

Przed skorzystaniem z usług agencji, warto znać jej zakres działalności oraz sprawdzić rzetelność. Najlepiej w wyborze instytucji kierować się ilością rekomendacji wśród znajomych i opinii w Internecie. Trzeba również zawsze sprawdzić umowę oraz warunki, zanim zgodzimy się ją podpisać. Najważniejsze kwestie, które powinny zawierać się w dokumentacji to:

  • nazwa pracodawcy, u którego chcesz się zatrudnić wraz z dokładnym adresem,
  • okres zatrudnienia,
  • rodzaj umowy (o pracę czy zlecenie),
  • ubezpieczenie,
  • dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie (czy jest wliczone w cenę, czy nie),

Renomowane agencje pracy również nie pobierają pensji od pracownika, któremu pomagają znaleźć zatrudnienie. Zarabiają głównie na współpracy z klientem którym jest pracodawca. Na to też należy zwrócić uwagę.

Zalety korzystania z agencji pracy

Zalet jest wiele, począwszy od tych wymienionych wyżej – jak możliwość weryfikacji pracodawcy. Ludzie pracujący w agencjach zazwyczaj potrafią biegle mówić w obcym języku. Dzięki temu na bieżąco badają zagraniczne rynki, orientują się w kwestiach pożądanych zawodów i wiedzą na co należy zwracać uwagę podczas zatrudnienia. Agencje prowadzą zazwyczaj współpracę z wieloma firmami, dlatego też możesz aplikować na kilka stanowisk jednocześnie. To zawsze zwiększy szansę na powodzenie. Polecamy rozważyć Europa.Jobs oferty pracy, ponieważ prowadzą współpracę z renomowanymi firmami w całej Europie. Dzięki temu, zyskujesz możliwość otrzymania pracy w praktycznie każdym kraju, nie tylko w tych najbardziej „popularnych”.

Jeżeli planujesz skorzystanie z oferty agencji pracy, to wiedz, że ludzie tam zatrudnieni znają lokalne obyczaje, przepisy prawne i ustawy. Jeżeli jedziesz na teren obcego kraju, wielu z tych rzeczy możesz po prostu nie wiedzieć, ryzykując tym samym złamanie prawa. W agencji pracy uzyskasz również pomoc przy założeniu konta bankowego, czy uzyskaniu ubezpieczenia zdrowotnego. Wiele agencji oferuje również szkolenia, podnoszące kompetencje w danym zawodzie.

Szukanie pracy za granicą nigdy nie było tak proste!

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *