Czy warto uczyć się rosyjskiego?

jezyk-rosyjski

Kto pamięta czasy w których nauka języka rosyjskiego, była obowiązkowym przedmiotem w szkole?  Całe szczęście, młode pokolenie nie marnuje czasu na jego naukę. Po pierwsze język angielski jest bardziej potrzebny (używa go 8 razy więcej osób), a po drugie zabrano pokoleniu tłumaczy, szansę na zarobkowanie tym językiem. W artykule odpowiemy sobie na pytanie – czy warto w perspektywie 10 lat uczyć się tego języka? Czy biznes jeszcze nim operuje? Zapraszam!

Rosyjski jest przyszłościowy?

U naszego sąsiada, nadal dzieją się nieprzyjemne rzeczy. Rosja nie doczekała się demokracji, a co gorsza znów rządzona jest siłą. Dzięki połączonym staraniom Stanów Zjednoczonych i innych części świata, co roku ilość agresji, która płynie ze strony Rosji – maleje. Czy to oznacza, że Putin ustąpi władzy? Nie, ale świadomość obywateli, dzięki internetowi, telewizji, rośnie… Rosja może zostać przy swoim systemie politycznym, ale działania przywódców, będą kierowane w większym stopniu, pod dyktando opinii publicznej.

Kolejnym elementem są sankcje gospodarcze. W momencie, gdy cały świat współpracuje ze sobą – odstawanie od grupy powoduje spadek zarobków. Tak właśnie dzieje się od kilku lat w Rosji. Niby dlaczego państwo te wstrzymało agresję na Ukrainę (eskalacja mogła być dużo większa)? Żeby nie stracić pozycji lidera! Na pytanie, rosyjski jest przyszłościowy? Odpowiem – tak, bo w przyszłości Rosja będzie musiała dostosować się do nowego porządku świata.

Jak uczyć się tego języka?

W sieci znajdziesz dużo kursów języka rosyjskiego – http://podstawyrosyjskiego.pl jedne są mniej, a drugie bardziej kompletne. Dopóki nie znasz podstaw języka, nie warto wybierać się na korepetycje. Podczas nauki rosyjskiego, wykorzystaj darmowe pomoce naukowe, a dopiero potem wydawaj 40 zł za godzinę oraz podpisuj umowy. Dlaczego nie warto iść na korepetycje?

Jeśli masz słomiany zapał – stracisz pieniądze. Internet ma to do sobie, że oprócz nauki podstaw, będziesz miał możliwość nauczenia się słuchania oraz pisania. Zaraz po opanowaniu alfabetu, pierwszego tysiąca słówek, włącz youtube i zacznij oglądać filmy w języku rosyjskim. Potem? Załączaj fora internetowe, otwieraj strony typu mail.ru pisz i wypowiadaj się publicznie. To najłatwiejszy sposób, na naukę pisania! Nauka rosyjskiego nie jest trudna!

1 Komentarz

  1. BednarzRobert pisze:

    Ja za bardzo nie mam czasu na stacjonarną naukę języków :/ Takie życie. Ale ostatnio namierzyłem ciekawą usługę jaką jest nauka rosyjskiego warszawa po przez skype. Przyznam, że to idealna forma nauki dla mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *