Czym się różni rower damski od męskiego? Na co zwrócić uwagę?

Producenci starają się dostarczać na rynek dwukołowce dostosowane do potrzeb wszystkich klientów. To właśnie z tego powodu zaobserwować można podział na modele dostosowane do konkretnych nawierzchni i stylu jazdy, jak również duże zróżnicowane pod względem istotnych parametrów technicznych. Co ważne, w sklepach dostępne są pojazdy kierowane do kobiet i mężczyzn.

Ich budowa jest nieco inna. Rowery damskie przeważnie wyróżniają się nieco obniżonymi ramami. Dlaczego? Żeby łatwiej dało się wsiąść na siodełko i z niego zejść. Do tego dochodzi najczęściej mniejsza waga (prostsze przenoszenie sprzętu).

Nie należy zapominać też o designie roweru, choć w tym przypadku nie ma żadnych ścisłych reguł, które obowiązywałyby w obu kategoriach pojazdów.

Jaki rower dla kobiety, a jaki dla mężczyzny?

Powyższe różnice sprawiają, że dość łatwo można wskazać modele męskie oraz damskie. Nie jest wcale potrzebna dogłębna analiza, ani ocena informacji podanych przez producenta. Niemniej, bez względu na to, czy chcesz kupić model dla mężczyzn, czy dla kobiet, koniecznie musisz zwrócić uwagę na pełną ofertę rynkową.

Dlaczego? Ponieważ jest ona pełna dwukołowców dostosowanych do wielu ważnych czynników, między innymi takich jak: styl jazdy, docelowe przeznaczenie sprzętu, jak również warunki, w jakich sprawdzają się najlepiej. Biorąc to wszystko pod uwagę, wymienić można:

  • rowery miejskie, przeznaczone do jazdy rekreacyjnej (często są one wyposażane w bagażniki rowerowe),
  • rowery górskie, które też najlepiej sprawdzają się podczas standardowej jazdy, jednak bez obaw możesz wyjechać na nich poza miasto,
  • rowery wyczynowe i dedykowane – wśród nich trzeba wymienić zwłaszcza szybkie modele szosowe, pojazdy trekkingowe i crossowe, które sprawdzają się podczas długich wypraw, a także BMX-y.

Oferta jest oczywiście znacznie szersza. W grę wchodzą ponadto rozmaite podkategorie, składające się na przykład z rowerów zjazdowych i enduro. Jak więc widać, wybór jest bardzo szeroki. W podjęciu ostatecznej decyzji pomocna okaże się więc kompletna oferta, zawierająca katalogi wszystkich najważniejszych sklepów internetowych.

Akcesoria do rowerów męskich i damskich

Gdy w końcu znajdziesz już pojazd dla siebie, dobrze będzie skupić się jeszcze na doborze potrzebnego wyposażenia. Ponownie z pomocą przychodzi spore zróżnicowanie na rynku. Dzięki niemu możesz dokupić elementy dostosowane do tego, jak i gdzie najczęściej jeździsz.

Jeśli na przykład lubisz wyprawy rodzinne i szukasz sposobu na bezpieczne przewiezienie dziecka, z pewnością zainteresują Cię specjalne przyczepki rowerowe. Przygotowywane są one w taki sposób, aby pociecha była chroniona przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Bez względu na to, czy chodzi o wibracje powstające podczas jazdy, zabrudzenia, czy warunki zewnętrzne. Szukasz takich właśnie przyczepek? Sprawdź popularne modele i porównaj je ze sobą na stronie Skąpiec.pl: https://www.skapiec.pl/cat/3645-przyczepki-rowerowe.html.

To oczywiście nie wszystko. Producenci dostarczają na rynek między innymi urządzenia pomiarowe i ułatwiające wyznaczanie tras. Mowa tutaj, rzecz jasna, o specjalnych licznikach rowerowych, jak również nawigacji GPS. W pierwszym przypadku zyskujesz dostęp do kluczowych pomiarów, natomiast w drugim do systemu ułatwiającego docieranie do wskazanych miejsc (jest on przydatnych chociażby dla dostawców).

Ogromne znaczenie mają ponadto kaski rowerowe, które decydują o bezpieczeństwie podróżowania. W przypadku upadku na ziemię, amortyzują one uderzenie i chronią przed urazami głowy. Jak można się domyślić, najlepiej będzie dokładnie przeanalizować produkty dostępne w sklepach, by wybrać ten, który gwarantuje z jednej strony wysoki poziom bezpieczeństwa, a z drugiej pełną wygodę noszenia. Sprawdź ofertę kasków ze znanych sklepów i wybierz model w najkorzystniejszej cenie: https://www.skapiec.pl/cat/2271-kaski-rowerowe.html.

Rowery męskie i damskie występują w tak wielu odmianach, że każdy jest w stanie znaleźć pojazd dla siebie. Niezależnie od częstotliwości i sposobu jego użycia. To dobra wiadomość dla wszystkich konsumentów.

Polecamy:
Dlaczego Polacy pokochali picie kawy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *