Czyszczenie podłóg w placówkach medycznych

Podłogi w placówkach medycznych narażone są na różnego typu infekcje, dlatego też warto postawić na porządne maszyny, dzięki którym będzie można powstrzymać rozprzestrzenianie się chorób. Nie można zapominać również i o tym, że w przypadku placówek medycznych zazwyczaj mamy do czynienia z dość dużymi powierzchniami do czyszczenia, dlatego też warto jak najszybciej postawić na maszyny przemysłowe, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Jakie maszyny warto wybrać?

Najlepszym wyborem jest oczywiście parowa maszyna do mycia podłóg. Jak powszechnie wiadomo para generuje bardzo wysoką temperaturę, która skutecznie usuwa wszystkie wirusy, bakterie, alergeny i wszelkie zanieczyszczenia. Myjki parowe od wielu lat wykorzystywane są nie tylko do czyszczenia podłóg, ale również do ich kompleksowej dezynfekcji. Profesjonalne maszyny do mycia podłóg są aktualnie najprostszym sposobem na sterylizowanie podłogi w placówkach medycznych.

Czyszczenie placówek medycznych od A do Z

Jeżeli chodzi o fizyczne zabrudzenia podłóg (plamy, zatłuszczenia i smugi) to najlepiej wykonać je maszynowo. Mowa tutaj przede wszystkim o długich, szpitalnych korytarzach, które są bardzo często użytkowane. W przypadku takich powierzchni najlepiej sprawdzą się specjalne automaty szorująco-zbierające.

maszyna do mycia podłóg

Bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby maszyny do czyszczenia posadzek jednocześnie osuszały podłogę. W przypadku placówek medycznych bardzo ważną kwestią jest nie tylko ich czyszczenie, ale również konserwacja. Mowa tutaj oczywiście nie tylko o zahamowaniu procesów zużywania się podłogi, ale również o tym, aby trudniej osiadał na niej brud. W przypadku konserwacji podłóg warto jak najszybciej postawić na specjalne froterki do podłóg.

Czyszczenie parą

Jak wspomniano powyżej najlepsze efekty w przypadku czyszczenia placówek medycznych przynosi naturalne czyszczenie parą. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że para wodna od wielu lat wykorzystywana jest w medycynie na przykład do sterylizacji narzędzi chirurgicznych. Parowe myjki ciśnieniowe, są w dzisiejszych czasach najlepszą alternatywą do mycia ręcznego.

Pamiętać należy jedynie o tym, że satysfakcjonujące efekty w czyszczeniu i dezynfekcji, można osiągnąć jedynie przy odpowiedniej temperaturze pary. Do kompleksowego czyszczenia szpitali najlepiej nadają się maszyny o ciśnieniu przynajmniej 8 barów. Nowoczesne myjki parowe doskonale nadają się nie tylko do czyszczenia podłóg, ale również do czyszczenia klamek, wyłączników światła i kranów.

Nie można zapominać również o ścianach, schodach i poręczach. W pierwszej kolejności warto skupić się na powierzchniach, które są bardzo często dotykane. Parownica doskonale sprawdzi się przede wszystkim w łazienkach, salach chirurgicznych i pokojach zabiegowych, gdzie sterylność musi być zawsze na bardzo wysokim poziomie. Nie można zapominać również o pomieszczeniach magazynowych i zapleczu kuchennym, gdzie także nie można doprowadzić do rozpowszechniania się infekcji.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć źródło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *