Dodatki do ubezpieczenia auta – jakie masz możliwości?

Choć przy zakupie ubezpieczenia samochodu rozsądek każe szukać oszczędności, nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Rozszerzenie pakietu może – w pewnych sytuacjach – okazać się naprawdę korzystne. Sprawdź, jakie dodatki do OC masz do wyboru!

Ubezpieczenie szyb

O uszkodzenie szyby naprawdę nietrudno – wystarczy zaparkować pod drzewem czy zostawić auto przed blokiem podczas gradobicia. Koszt takiej naprawy może z kolei niemile zaskoczyć. Okazuje się jednak, że ubezpieczyciele wychodzą klientom naprzeciw, dorzucając do standardowych pakietów OC dodatek w postaci ubezpieczenia szyb – za darmo lub za niewielką dopłatą. Choć oczywiście zakres jego obowiązywania jest ściśle ograniczony, w wielu przypadkach w całości pokryje koszt zakupu i montażu nowej szyby. Warto więc skusić się na tę opcję – zawłaszcza, że zazwyczaj jest oferowana w naprawdę przystępnej cenie.

Ubezpieczenie opon

Przebita opona to jedna z najczęstszych usterek przytrafiających się na drogach. Choć zdecydowana większość kierowców radzi sobie z tą trudnością samodzielnie, niestety nie zawsze jest możliwe. Koszt przyjazdu specjalisty i jego pomoc może z kolei być naprawdę kosztowna. Jeśli jednak wykupisz dodatkowe ubezpieczenie opon, nie będziesz musiał martwić się przykrymi, finansowymi konsekwencjami. Po prostu zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela i zgłosisz szkodę, a już po chwili pojawi się specjalista, który naprawi koło lub odholuje auto do serwisu, jeśli nie sposób dokonać naprawy na miejscu – oczywiście na koszt ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie NNW

Z pewnością nie raz o nim słyszałeś, lecz nie byłeś pewien, w jaki sposób działa. Ubezpieczenie NNW to nic innego jak ochrona przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, którą jesteś objęty Ty jako kierowca oraz Twoi pasażerowie. O świadczenia możesz starać się wtedy, gdy doznasz uszczerbku na zdrowiu – niezależnie od tego, jak poważne obrażenia odniosłeś. Co więcej, przy jej wykupie sam określasz kwotę, na jaką chcesz się ubezpieczyć i jest to ważny krok – to od tego zależy później wysokość ewentualnego odszkodowania. Nie chcesz przepłacić i zależy Ci na znalezieniu dobrego NNW w przystępnej cenie? Porównaj różne oferty w kalkulatorze online dostępnym tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-nnw-komunikacyjne/ – z pewnością znajdziesz tu ubezpieczenie dla siebie!

Ubezpieczenie assistance

Nieprzewidziane sytuacje podczas użytkowania samochodu mogą przydarzyć się każdemu. Brak paliwa, zatrzaśnięte w środku kluczyki czy konieczność odholowania zepsutego auta do najbliższego warsztatu to tylko niektóre z nich. Jeśli chcesz zapewnić sobie pomoc ubezpieczyciela w ich rozwiązaniu, wykup nieobowiązkowe ubezpieczenie assistance. Decydując się na ten krok, warto jednak bardzo dokładnie sprawdzić warunki polisy znajdujące się w OWU. Konkretny zakres pakietu zależy tu bowiem od wybranego ubezpieczyciela. Porównaj więc oferty i wybierz taką, która obejmuje wszystkie opcje, którymi jesteś zainteresowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *