Etapy budowy studni głębinowej oraz najczęściej popełniane błędy

Wiele osób, które posiada własną działkę zastanawia się, w jaki sposób może zapewnić jej dostęp do wody. Bardzo często wybór pada na studnię głębinową. Pozwala nam ona na nielimitowany pobór wody oraz dużą oszczędność. Warto jednak, przed podjęciem decyzji o montażu studni, dowiedzieć się, jak wygląda jej budowa oraz jakie błędy najczęściej popełniają wykonawcy.

Budowa studni głębinowej – wybranie docelowego miejsca

Budowa studni głębinowej podzielona jest na kilka etapów. Pierwszym krokiem, który musimy wykonać jest skontaktowanie się z firmą odpowiedzialną za jej budowę. Ich zadaniem będzie określenie warunków, głębokości oraz przybliżonych kosztów inwestycji. Kolejnym krokiem jest wybranie dogodnego miejsca na powstanie studni.

Wykonanie odwiertu i montaż kolumny filtrowej

Wykonanie odwiertu rozpoczyna proces budowy studni głębinowej. W dziurze osadza się rurę osłonową, której zadaniem jest bezproblemowe ujęcie wody bez bakterii. Następnie odwiert jest zabudowywany kolumną rur studziennych PCV. Kolejny krok obejmuje wypełnienie przestrzeni pierścieniowej pomiędzy filtrami, a ścianą odwiertu żwirem filtracyjnym.

Pompowanie oczyszczające oraz dobór pompy

Gdy cała konstrukcja studni zostanie ukończona, następuje proces pompowania oczyszczającego do momentu uzyskania czystej wody. Po ukończeniu tego kroku, firma jest w stanie określić wydajność studni oraz głębokość lustra wody. Na podstawie wcześniej wykonanych testów, wykonawca może dobrać pompę głębinową do zapotrzebowania klienta.

Najczęściej popełniane błędy podczas budowy studni głębinowej

Najczęstszymi błędami, które mogą popełnić niektóre firmy specjalizujące się w budowie studni głębinowych jest brak badań geologicznych terenu lub wybranie niekorzystnego miejsca pod inwestycję. Wykonywanie odwiertu na niepoznanym terenie może jedynie utrudnić proces budowy oraz przyczynić się do powstania niepotrzebnych kosztów.

Oferta firmy Drillpol

Jeżeli interesuje was budowa studni głębinowej na waszej posesji, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty firmy Drillpol. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem oraz dysponująca wysokiej jakości sprzętem, dzięki czemu gwarantuje profesjonalne wykonanie studni, która będzie nam służyć przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *