Gdzie warto wynająć magazyn we Warszawie?

 

Rozpoczynając działalność lub rozwijając swoją działalność, możesz potrzebować znacznie większej przestrzeni do produkcji lub przechowywania produktów i zapasów. W takim przypadku może się okazać, że potrzebujesz przestrzeni przemysłowej lub magazynowej.

Każdy rodzaj przestrzeni przemysłowej służy innym celom. Magazyn służy głównie do przechowywania i dystrybucji produktów. Centrum dystrybucji to rodzaj magazynu, który jest używany do dystrybucji produktów. Korzystanie z magazynu może wymagać sprzętu do pakowania i etykietowania produktów w ramach przygotowań do wysyłki.

Lokalizacja magazynu

Internetowe bazy danych nieruchomości ułatwiają rozpoczęcie wyszukiwania magazynu w zaciszu własnego domu lub biura. Po zawężeniu rodzaju nieruchomości odpowiedniej dla firmy można korzystać z internetowych baz danych w celu porównywania właściwości spełniających określone kryteria.

Po rozpoczęciu wyszukiwania musisz zdecydować o:

 • Miesięcznym budżecie na wynajem,
 • Ile potrzebujesz miejsca,
 • Jakiej lokalizacji szukasz – czy chcesz być blisko klientów, partnerów, dostawców lub poszczególnych rodzajów transportu?
 • Jakich udogodnień potrzebujesz – winda towarowa, duży parking, wysokie pomieszczenie, temperatura wewnętrzna?

Następnym krokiem jest osobiste odwiedzenie i zapoznanie się z miejscem magazynowym. Magazyn może wyglądać idealnie online, ale dopiero po dokładnym przejściu każdej z nieruchomości będziesz mógł ocenić, czy spełnia on Twoje unikalne potrzeby. Należy również dokładnie opisać swoje potrzeby, zalecenia dotyczące nieruchomości lub wskazać potencjalne problemy. Aby dokonać wyboru, należy porównać kluczowe elementy w tym:

 • Powierzchnię,
 • Cenę wynajmu jednostki magazynującej,
 • Dodatkowe koszty i wydatki,
 • Okres obowiązywania warunków najmu (miesiące lub lata?).

Jeśli widzisz że przestrzeń, nie pasuje do jednego z Twoich kryteriów, warto zastanowić się nad zmianą przestrzeni. W Warszawie nie brakuje powierzchni magazynowych (https://kangu24.com/pl/magazyn-self-storage-warszawa-ursynow/). Nawet jeśli uważasz, że znalazłeś idealną przestrzeń, szukaj dalej! Ale czekaj – czy nie chcesz zarezerwować tego idealnego miejsca w chwili, gdy je znajdziesz? Odpowiedź jest jednoznaczna: nie.

Oto dlaczego: Jeśli znajdziesz dwie lub trzy powierzchnie magazynowe odpowiadające Twoim potrzebom, nie wybieraj tej jednej od razu. Będziesz mieć bardziej przejrzystą głowę, gdy zastanowisz się, która z nich jest naprawdę najlepsza dla Ciebie i Twojej firmy. Co więcej, jeśli masz kilka nieruchomości do rozważenia, będziesz mieć przewagę, jeśli chodzi o negocjowanie warunków najmu, ponieważ nie będziesz zdesperowany, aby sfinalizować umowę.

Eksperci zalecają poszukiwania do czasu, aż znajdziesz trzy właściwości, które spełniają Twoje potrzeby. Tylko wtedy należy rozważyć składanie ofert i aktywne porównywanie warunków najmu.

Niektóre typowe warunki najmu powierzchni magazynowych obejmują:

 • Czynsz za metr kwadratowy i całkowity miesięczny czynsz,
 • Harmonogram płatności,
 • Kaucję,
 • Okres najmu ,
 • Wzrost czynszów, o ile takie istnieją,
 • Usługi, podatki, ubezpieczenia,
 • Regulacje w przypadku zerwanie umowy najmu (zarówno dla Ciebie, jak i właściciela).

Znalezienie i wynajęcie powierzchni magazynowej dla Twojej firmy to duży krok. Upewnij się, że poświęcasz swój czas na zbadanie wielu nieruchomości, a następnie przejrzyj wszelkie umowy najmu przed podpisaniem. Gwarantuje to, że podjąłeś kroki niezbędne do wynajęcia powierzchni magazynowej odpowiedniej dla Twojej firmy oraz że Twoje prawa i aktywa biznesowe są chronione.

 

2 komentarze

 1. Ja również wynajmuję takie miejsce w Less Mess zarówno w Warszawie jak i Poznaniu. Świetna sprawa i doskonały punkt logistyczny.

 2. w Less Mess Storage mają przeróżnie powierzchnie wynajmuję akurat 3mkw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *