Gdzie warto zakupić bijaki młotkowe?

Młotki bijakowe (https://www.agropomoc.pl/Kat-225-Bijaki-mlotkowe-i-noze-bijakowe.html) są przydatne do trudnych prac, takich jak cięcie trawy na nierównym terenie, cięcie wysokiej trawy, chwastów, a nawet szczotkowanie lub koszenie w obszarach, które mają gruz i skały. Zęby lub noże bijakowe, zwane także nożami, są krótkimi kawałkami metalu przymocowanymi do osi, która obraca się gwałtownie, tnąc trawę i inne rośliny. Kosiarka bijakowa może być montowana z przodu, z tyłu lub z boku kompaktowego, ogrodowego lub rolniczego traktora. Aby uzyskać najlepsze wyniki, ocena mocy kosiarki bijakowej musi być zgodna z mocą ciągnika. Niektóre kosiarki bijakowe wymagają ciągnika o mocy co najmniej 25 KM, jaką mają niektóre ciągniki ogrodowe.

Ze względu na różne marki i rozmiary kosiarek bijakowych, noże bijakowe są dostępne w różnych rozmiarach. Każdy rozmiar to szerokość bębna lub wirnika, a rozmiary zazwyczaj mieszczą się w zakresie od 122 do 260 cm. Liczba łopatek poruszających bijakiem i ich rozmieszczenie jest różna. Cepy poruszające się łopatami są mierzone jako ostrza na stopę wirnika; kosiarka z dużą liczbą łopat kosiarek bijakowych generalnie zapewnia dokładniejsze koszenie  niż kosiarka z mniejszą ilością łopat bijakowych. Pojedyncze ostrza poruszające bijakiem są zazwyczaj przymocowane parami do wirnika, tworząc konfigurację w kształcie litery “Y” lub “T”. W niektórych modelach kosiarek lemiesze bijaka są mocowane w rzędach w układzie schodkowym, aby zapewnić bardziej płynne cięcie.

Młotki bijakowe

Młot bijakowy to łopata, która montowana jest do cepa za pomocą śruby i nakrętki, która jest  sprzętem rolniczym, taki sprzęt wykorzystywany jest do radzenia sobie z cięższą trawą. Ostrza młotkowe są przymocowane do obracającego się poziomego bębna. A rzędy ostrzy są zwykle rozłożone, aby zapewnić całkowite cięcie. Jeśli młot cepy uderzy w nieruchomy przedmiot, po prostu odskakuje. Inne kosiarki rotacyjne mają tendencję do chwytania i wyrzucania przedmiotu z pokładu koszącego, jeśli jest on wystarczająco mały. Fakt ten sprawia, że kosiarka bijakowa najlepiej nadaje się do miejsc, w których wyrzucane przedmioty mogłyby spowodować uszkodzenie.

Mimo, że młoty bijakowe są bardzo efektywne przy cięciu zarośniętej trawy, usuwaniu jeżyn i doskonałym narzędziem do cięcia żywopłotu, nawet jak gałązka drzewa, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią opcję.

Podczas krojenia trawy i jeżyn najlepiej nadaje się kosiarka bijakowa wyposażona w noże lub ostrza w kształcie Y. Są one bardziej nożem i mniej mulczerem, a pozostawiają bardzo czysty krój i wyglądają o wiele bardziej solidnie. Poza tym ostrza w kształcie Y (ostrza noży) mogą być również używane do lekkich żywopłotów i mogą ciąć gałęzie do 5 cm grubości.

Jednak w większości przypadków wymagana jest większa “siła cięcia”, aby usunąć grubsze gałęzie, lub po prostu nie należy martwić się o to, co uderzą podczas czyszczenia obszaru lub obcinają żywopłoty. W tym przypadku sugerujemy, aby głowica kosiarek bijakowych była wyposażona w młoty bijakowe. Kosiarki z młotkiem bijakowym mogą wycinać gałęzie do średnicy 10 cm, a ponadto mogą ciąć wszystko, co potrafią ostrza w kształcie litery Y (trawa, jeżyny, wrzosy i krzaki). Dlatego też ruch młota udarowego jest silniejszy niż napęd młotkowy Y. Dlatego ostrza młotkowe są częściej sprzedawane na rynku.

Gładkie lub drobno cięte noże bijakowe są w większości samoczyszczące. W celu przedłużenia żywotności ostrza można zaostrzyć.

agropomoc.pl to firma specjalizująca się w sprzedaży części do maszyn rolniczych w tym bijaków młotkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *