Gobloo – fotowoltaika dla firm tania jak nigdy!

Jeszcze do niedawna fotowoltaika nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Była przede wszystkim zbyt droga, a co za tym idzie – niezbyt opłacalna. Niedawno jednak to się zmieniło i firmy z rożnych branż coraz chętniej sięgają po rozwiązania, które pozwalają na uzyskiwanie energii prosto ze słońca.

Czysta zielona energia ze słońca to doskonała alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii, a także możliwość uzyskania sporych oszczędności. Po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych można zaobserwować automatyczny spadek rachunków za prąd. Nowoczesna fotowoltaika dla firm jest więc rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w przypadku tych przedsiębiorstw, które co miesiąc generują bardzo duże zużycie prądu. Owszem, inwestycja w instalacje fotowoltaiczne to spory wydatek, jednak warto potraktować go jako inwestycję w oszczędności na długie lata.

Gdy ceny prądu rosną, warto sięgnąć po zieloną energię

Im bardziej rosną ceny tradycyjnej energii, tym bardziej polskie przedsiębiorstwa otwierają się na odnawialne źródła energii. Co więcej, na zainstalowanie OZE można znaleźć korzystne oferty finansowania, co pozwala na dodatkowe oszczędności. W ofercie marki Gobloo przedsiębiorcy mogą znaleźć rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić aż 60 procent na 1 kilowatogodzinie w porównaniu do standardowych źródeł energii. Co więcej, klienci firmowi maja gwarancję najniższej ceny.

Warto więc inwestować w rozwiązania wykorzystujące OZE, gdyż w obliczu wyczerpywania się konwencjonalnych źródeł energii oraz nieustannie rosnących cen, zielona energia ze słońca daje wyłącznie zyski. Owszem, na początku trzeba zainwestować w zakup i montaż instalacji, jednak po kilku lub kilkunastu latach wydatek ten z pewnością się zwróci i będzie można cieszyć się darmową energią.

Instalacja na dachu lub na ziemi

Aby zainstalować panele fotowoltaiczne niekoniecznie trzeba mieć odpowiednio przystosowany dach. W wielu firmach montaż paneli na dachu nie jest możliwy, wtedy montuje się je na specjalnych konstrukcjach na glebie. Trzeba pamiętać, że aby instalacja fotowoltaiczna działała sprawnie i niezawodnie, musi być ustawiona pod odpowiednim kątem do słońca, a także dopasowana wielkością do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Niewielka firma potrzebuje zdecydowanie mniejszej instalacji niż duża hala produkcyjna czy gospodarstwo rolne z oborami i kurnikami na kilka tysięcy zwierząt.

Za każdym razem instalacja fotowoltaiczna musi więc być projektowana od podstaw na podstawie indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Dzięki temu przedsiębiorca może mieć pewność, że instalacja zapewni produkcję energii na takim poziomie, który będzie wystarczający do bezproblemowego funkcjonowania firmy. Planując instalację fotowoltaiczną warto znaleźć firmę, która ma doświadczenie na rynku i zapewnia nie tylko profesjonalne doradztw i montaż, ale również wieloletnią gwarancję na wszystkie swoje produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *