Godzenie studiów z pracą – czy to możliwe?

Studiowanie przy jednoczesnym zatrudnieniu to komfort, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Co zrobić, by jednocześnie zdobywać wykształcenie, lecz nie pozostać bez środków do życia? Oto kilka wskazówek na łączenie nauki i pracy.

Dostosuj tryb studiów do pracy

Aby móc jak najlepiej pogodzić pracę ze studiami, warto dopasować tryb akademicki do obowiązków pracowniczych. W ten sposób o wiele prościej będziemy mogli układać swoje zajęcia i powinności oraz zarządzać nimi. Jeśli planujemy pracować w niepełnym wymiarze godzin np. na umowę zlecenie, powinniśmy udać się na studia dzienne. Wówczas podczas przerw między zajęciami lub też po nich, kilka razy w tygodniu, możemy zaplanować sobie pracę. Jeśli zaś interesuje nas pełen etat, dobrze jest się zastanowić nad studiami niestacjonarnymi. Wówczas od poniedziałku do piątku możemy zarabiać, a w weekendy kształcić się.

Pracuj zdalnie

Wybierając się na studia warto rozglądać się za ofertami pracy zamieszczanymi m.in. na Pracuj.pl, w których dominującą formą zatrudnienia jest praca zdalna. Wówczas w wielu przypadkach o wiele prościej będzie nam pogodzić obowiązki uczelniane ze zleceniami, które realizować będziemy w domu. Nie będziemy musieli tracić czasu na dojazdy do zakładu pracy ani poświęcać wielu godzin w innym miejscu. Dzięki tak zaoszczędzonemu czasowi będziemy mogli wykonywać np. prezentacje uczelniane i jednocześnie prowadzić korespondencję z klientami.

Wybieraj odpowiednie zawody

Zmęczenie i znój w pracy przekłada się bezpośrednio na wyniki na studiach. Aby nie musieć zakuwać po nocach i obsługiwać w ekspresowym tempie klientów w dzień, przemyśl dobrze wybór oferty zatrudnieniowej. Zwróć uwagę na tryb pracy, stawki, a także jaki charakter mają obowiązki. Im mniej uciążliwa i ciężka jest praca, tym więcej czasu poświęcimy na naukę oraz tym dłużej będziemy mieli w sobie energię do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *