Jak dobrać znieczulenie kosmetyczne

Coraz więcej pacjentów decyduje się na różnorodne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej poprawiając prawie każdy centymetr swojego ciała. Każdy z nich również liczy na przeprowadzenie zabiegu w bezbolesny sposób z zachowaniem najwyższych standardów. Ten artykuł opisze na jakie znieczulenie mogą liczyć pacjenci podczas popularnych zabiegów medycyny estetycznej oraz jakie są popularne metody uśnieżenia bólu.

  1. Konsultacja z specjalistą
  2. Znieczulenie w kremie
  3. Znieczulenie w płynie
  4. Niekonwencjonalne metody walki z bólem

Konsultacja z specjalistą

Przed przystąpieniem do każdej poważnej operacji jak i prostego zabiegu związanego z poprawą urody warto spotkać się z profesjonalistą w celu doboru odpowiedniego znieczulenia. Na szczęście, każda profesjonalna kosmetyczka powinna udzielić swojej pacjentce niezbędnej wiedzy z zakresu doboru odpowiedniego znieczulenia kosmetycznego. Podczas takiego zabiegu można skorzystać z znieczulenia w kremie lub płynie, a także zastosować niekonwencjonalne środki, np. masaż czy akupunktura. Wszystko zależy od wrażliwości pacjentki na ból oraz rodzaju zabiegu. Warto wybrać odpowiedni środek przed przystąpieniem do zabiegu i zapoznać się z jego przeciwwskazaniami oraz możliwymi efektami ubocznymi.

Znieczulenie w kremie

Znieczulenie w kremie jest dość powszechną metodą uśnieżenia bólu stosowaną w https://cosmed24.pl/. Krem znieczulający jest certyfikowanym preparatem, który zawiera lidokainę, która jest odpowiedzialna za znieczulenie miejscowe. Substancja hamuje pracę impulsów nerwowych w danym miejscu, dzięki czemu jest często wybierana przez specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej, np. podczas nakłuwania skóry. Preparat nie może być stosowany przez osoby uczulone na lidokainę oraz gdy skóra jest uszkodzona i występuje stan zapalny w danym miejscu. Jedną z zalet kremu znieczulającego jest szybkie działanie – około 10 minut po nałożeniu oraz długo utrzymujący się efekt około 50 minut.

Znieczulenie w płynie

Kolejnym preparatem, który jest wykorzystywany podczas zabiegów medycyny estetycznej jest znieczulenie w płynie. Płyn znieczulający jest często stosowany podczas zabiegów makijażu permanentnego oraz wykonywania tatuażu. Większość znieczuleń w płynie składa się z lidokainy oraz epinefryny. Dzięki płynnej konsystencji, aplikacja nie zajmuje dużo czasu, a efekty są natychmiastowe i trwają do około godziny. Więcej informacji na temat tego znieczulenia miejscowego można znaleźć na: https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/medycyna-estetyczna/znieczulenia-medycyna-estetyczna/.

Niekonwencjonalne metody walki z bólem

Czasami, aby powalczyć z bólem nie należy zwracać się w kierunku medycyny i stosować leki. W niektórych przypadkach może okazać się przydatna medycyna niekonwencjonalna. Na całym świecie stosowane są alternatywne metody takie jak akupunktura, masaże, okłady z lodu oraz aromatoterapia. Coraz więcej pacjentów przekonuje się o skuteczności działań niekonwencjonalnych i w Stanach Zjednoczonych masaż jest uznawany za metodę uśnieżenia bólu wykorzystywaną na oddziałach intensywnej terapii oraz podczas porodów siłami natury.

Nie ważne jaki zabieg wybierzesz, zawsze porozmawiaj z specjalistą o metodach uśnieżenia bólu. Medycyna estetyczna ma na celu poprawę naszego wyglądu, ale to nie znaczy, że musi boleć. Tak naprawdę tylko dobór odpowiedniego znieczulenia kosmetycznego może sprawić, że pokochamy zabiegi medycyny estetycznej tak jak i jej efekty widoczne po paru godzinach od wykonania zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *