Jak pozbyć się pleśni ze ścian w biurze i nie pozwolić jej wrócić?

Jak tylko zauważysz pierwsze oznaki przebarwienia, musisz dowiedzieć się, jak szybko usunąć pleśń ze ścian, aby zapobiec jej rozprzestrzenianiu się, co powoduje zarówno problemy zdrowotne, jak i strukturalne. Oto jak to zrobić!

pigal-osuszJak usunąć wilgoć z budynku?

Najpierw sprawdź, czy jest to faktycznie pleśń. Tak, to ma znaczenie. Najbardziej oczywistą oznaką problemu z pleśnią jest znalezienie zielonych, brązowych, pomarańczowych lub nawet czarnych plam. Ale są też inne, mniej widoczne znaki:

  • Pęknięta lub łuszcząca się farba

  • Odbarwienie

  • Czarne smugi

  • Wypukła ściana

  • Stęchły, wilgotny zapach

Miejsca najbardziej podatne na pleśń

Pleśń często rośnie w obszarach, gdzie kondensacja tworzy się z pary wodnej w powietrzu, stykając się z zimną powierzchnią, która zamienia parę w ciecz. Zwykle ma to miejsce na ścianach zewnętrznych lub w piwnicach.

Bardzo wilgotne obszary w budynku są również podatne na pleśń. Biurowe łazienki i kuchnie popularne miejsca, w których można znaleźć oznaki pleśni, szczególnie na liniach fug lub ścianach prysznicowych. Inne obszary to ściany i sufit w pobliżu nawilżaczy oraz każde pomieszczenie ze źródłem pary nieprawidłowo zainstalowane w pomieszczeniu. W tych miejscach jednym z najlepszych sposobów zapobiegania pleśni jest zmniejszenie wilgotności poprzez regularne otwieranie okien i uruchamianie wentylatorów.

Pleśń rośnie również tam, gdzie jest (lub był) wyciek wody. Miejsca takie jak szafki pod zlewami są bardzo podatne. Gdy rura przecieknie, istnieje duża szansa, że ​​pleśń będzie niezauważalna w ścianie, dopóki problem nie będzie wymagał pomocy ekspertów takich jak: Osuszaniebudynku.com

Jak usunąć pleśń ze ścian, które są malowane?

Podobnie jak w przypadku wielu wyzwań związanych z czyszczeniem, najlepiej zacząć od naturalnego, łagodnego podejścia i przejść na silniejsze metody tylko w razie potrzeby.

Użyj najpierw metody octu i wody i poczekaj dwa dni, aby zobaczyć, czy pleśń wraca. Jeśli tak, przejdź do korzystania z metody wybielacza. Wybielacz jest bardzo drażniący dla płuc, oczu i skóry, więc wolę unikać jego stosowania, gdy tylko jest to możliwe, i upewnij się, że nie dodajesz do tego innych środków czyszczących.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z nietoksycznej metody czy używasz wybielacza, chroń skórę przed kontaktem z pleśnią gumowymi rękawiczkami. Wyrzuć je natychmiast po zakończeniu, aby nie rozprzestrzeniać zarodników po całym biurze. Ponadto należy założyć starą odzież i wyprać ją w gorącej wodzie, aby zabić wszelkie zarodniki pleśni, które zakleszczą się na ubraniach, i dobrze wietrzyć pomieszczenie podczas pracy, aby nie wdychać tego materiału. Jeśli ktoś w biurze ma chory układ odpornościowy lub alergię na pleśń nie może się tam znajdować w tym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *