Jak przystąpić do OFE za pośrednictwem Internetu?

shutterstock_30681898

Zawarcie umowy zwybranym otwartym funduszememerytalnym (OFE), do którego chcesz odprowadzać swoje składki emerytalne nie musi być trudne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie musisz wychodzić z domu, żeby przystąpić do konkretnego OFE, ponieważ możesz to zrobić za pomocą Internetu. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym rozwiązaniem, a nie jesteś do niego przekonany i wciąż masz wątpliwości to koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem i sprawdź, dlaczego warto.

Jak wygląda członkostwo?

Musisz pamiętać o tym, że jeśli chcesz zacząć przekazywać część składki emerytalnej do otwartego funduszu emerytalnego, masz jedynie cztery miesiące na wybór swojego funduszu od momentu zaistnienia obowiązku ubezpieczenia. Koniecznie pamiętaj, że możesz podpisać umowę z OFE tylkow tym terminie. W innym przypadku wszelkie składki przeznaczone na ubezpieczenie emerytalne zostaną przekazane w całości do ZUS. Jeśli będziesz chciał później zacząć odprowadzać swoje składki do OFE, to w okresie od 1 kwietnia do 31 lipca 2016 roku będziesz mógł złożyć oświadczenie o chęci przekazywania części swojej składki emerytalnej do wybranego OFE.

Przy wyborze funduszu możesz kierować się danymi dotyczącymi wyników inwestycyjnych poszczególnych OFE, które zamieszcza na swojej stronie Komisja Nadzoru Finansowego.

OFE online – to proste!

Obecnie przystąpienie do wybranego funduszu emerytalnego nie jest skomplikowane, o czym możesz dowiedzieć się na  stronach poszczególnych OFE np.PKO OFE. Na samym początku niezbędne jest wypełnienie elektronicznego formularza, do którego potrzebne będą dane osobowe w tym PESEL. Następnie wypełnione dokumenty zostaną przesłane drogą elektroniczną do weryfikacji Twoich danych. Żeby zakończyć cały proces wymagane jest jedynie odesłanie formularzy do wybranego funduszu, a ten po podpisaniu przez przedstawiciela, odeśle do Ciebie jeden egzemplarz umowy. Kiedy konto emerytalne zostanie aktywowane, dostaniesz informację z numerem rachunku, a także danymi niezbędnymi do zalogowania w internetowym systemie. Wszelkie dodatkowe informacje, a także pliki, które ułatwią przystąpieniedo OFE za pośrednictwem Internetu znajdziesz na stronie internetowej wybranego funduszu.

Czy to jest bezpieczne?

Chociaż obecnie wiele operacji bankowych i transakcji odbywa się za pomocą Internetu, to wciąż wielu Polaków ma wątpliwości, czy taki sposób jest bezpieczny. Trzeba jednak pamiętać, że wszelkie tego typu działania są dokładnie sprawdzone, a także podlegają najwyższym zabezpieczeniom. Załatwianie spraw, także przystąpienie do OFE, drogą elektroniczną jest nie tylko sprawdzonym sposobem, ale także wygodnym. Dzięki temu np. w PKO OFE na bieżąco będziesz otrzymywał wszelkie informacje dotyczące otwartego funduszu emerytalnego na wskazany adres e-mail i będziesz mógł kontrolować  składki, które wpłynęły na Twój rachunek w OFE. To proste i nowoczesne rozwiązanie, które zaoszczędzi Twój czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *