Jak wybrać najmodniejsze oprawki okularowe?

Okulary to jeden z najmodniejszych dodatków, doskonale podkreślających indywidualny charakter i wizerunek. Podobnie jak w modzie, trendy dotyczące oprawek okularowych zmieniają się z roku na rok. Oczywiście takie modele jak kocie oko czy awiator nie wychodzą z mody od wielu lat. Ale jednocześnie pojawiają się takie nowe trendy jak oprawki transparentne czy oprawki w pastelowych lub intensywnych kolorach. Jakie są aktualne trendy i czego można spodziewać się w nadchodzącym roku?

Co jest modne w mijającym 2021 roku?

Od kilku lat zauważyć można, że niektóre trendy dotyczące oprawek okularowych pozostają niezmienne. Mowa o takich uniwersalnych, ponadczasowych oprawkach okularowych jak kocie oko. Te charakterystyczne oprawki z lekko wydłużonymi i uniesionymi ku górze kącikami zewnętrznymi dodają wyrazistości każdej stylizacji. Takie oprawki kojarzone są przede wszystkim z odważnymi, wyrazistymi kobietami, podkreślając ich indywidualny styl. Kolejne ponadczasowe oprawki, które nie wychodzą z mody od wielu lat to oprawki awiator, czyli popularne pilotki. Doskonale pasują zarówno do codziennego, jak i bardziej formalnego wizerunku.

Jednym z najnowszych trendów są okulary o subtelnym wyglądzie. Jedną z takich propozycji są okulary bez oprawek – szkła okularowe są jedynie połączone z mostkiem i zausznikami. Takie szkła mogą mieć rozmaite kształty – okrągły, owalny, geometryczny czy wayfarer. Taki wybór doskonale sprawdza się u tych osób, które nie chcą, aby okulary dominowały w wizerunku. Taka dyskretna opcja pozwala na wyeksponowanie makijażu oczu i doskonale sprawdza się w przypadku każdego odcienia oczu czy włosów. Kolejnym subtelnym rozwiązaniem, które szybko zdobyło popularność na całym świecie są oprawki transparentne. Mogą być one całkowicie przezroczyste lub mieć delikatne, jasne czy pastelowe kolory. I znów – takie modne okulary doskonale harmonizują z makijażem oczu i ubiorem, zapewniając stonowany, a jednocześnie bardzo modny look.

Rok 2021 upłynął ponadto pod znakiem popularności wyrazistych oprawek retro. Są to grube, masywne oprawki, w których wyrazista konstrukcja może iść w parze z mocną kolorystyką. Bardzo często takie oprawki retro są dodatkowo zdobione motywami zwierzęcymi. W takich oprawkach okularowych nie można pozostać nie zauważonym.

Jakie są zapowiedzi trendów na 2022 rok?

Czy w 2022 roku szykują się jakieś zauważalne zmiany w trendach na rynku oprawek okularowych? Na pewno aktualne pozostaną trendy z 2021 roku, czyli oprawki transparentne czy okulary bez oprawek. Na pewno modne będą subtelne, cieniutkie i lekkie oprawki w metalicznym kolorze, które wyglądają bardzo stylowo. Wiele wskazuje na to, że modne będą także białe oprawki – zarówno te cienkie, jak i masywne i grube. Oczywiście wiele zależy też od tego, co zaproponują największe domy mody, które oprócz strojów oferują także modne dodatki, w tym właśnie okulary.

O czym pamiętać wybierając oprawki okularowe?

Bez względu na aktualne trendy, należy zawsze wybierać takie oprawki, w których czujemy się po prostu dobrze. Ważny jest także komfort użytkowania – nie decydujmy się na jakiś model tylko dlatego, że jest obecnie modny. Najważniejsze, aby dobrze wyglądać w okularach, a okulary idealnie leżały na nosie, nie zsuwały się i nie były za ciasne czy zbyt ciężkie. Oprawki powinny harmonizować z typem urody, stylem ubierania oraz trybem życia. Ich wybór jest zatem kwestią mocno indywidualną i nie powinien być determinowany tylko i wyłącznie modą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *