Jak wyczyścić okna perfekcyjnie?

okna koszalinJeśli twoje okna zasłaniają ci widok na okolicę, być może nadszedł czas na ich solidne wyczyszczenie.

Oto kilka kroków, które pozwolą Ci idealnie wyczyścić okna.

Potrzebne będą:

  • Rękawice ochronne,

  • Szczotka z miękkim włosiem lub ściereczka do kurzu,

  • Gąbka lub niestrzępiąca się ściereczka,

  • Wycieraczka gumowa,

  • Wiadro lub butelka z rozpylaczem,

  • Biały ocet,

  • Gorąca woda,

  • Uniwersalny środek czyszczący bez amoniaku.

Zaplanuj projekt czyszczenia okien w pochmurny dzień. Ciepło słońca może spowodować, że płyn do czyszczenia wyschnie zbyt szybko i spowoduje powstawanie smug. Oczyść suchą powierzchnię okna miękką szczotką lub szmatką. Zwalcz te pajęczyny, kurz i brud, zanim zmoczysz okna.

Przygotuj delikatny płyn do mycia szyb, który będzie używany tylko na szybach: wymieszaj 1 część białego octu i 1 część gorącej wody. Następnie za pomocą gąbki lub niestrzępiącej się szmatki zwilż szybę i wytrzyj zabrudzenia. Unikaj przemaczania okien i staraj się, aby roztwór octu nie miał kontaktu z ramą okna.

Ściągnij szybę, najpierw zwilżając końcówkę ściągaczki. Zaczynając od górnego rogu, przeciągnij wycieraczkę prostym pociągnięciem, przetrzyj ostrze niestrzępiącą się szmatką i powtarzaj, aż wytrzesz całe okno.

Oczyść ramę okna, wycierając je wilgotną ściereczką i natychmiast spłucz czystą, suchą ściereczką. Do ram okiennych używaj wyłącznie niemonitowanego uniwersalnego środka czyszczącego lub wody. Niektóre okna są łatwiejsze do czyszczenia niż inne!

Chcesz by było jeszcze prościej? Magnetyczna myjka do okien to coś czego potrzebujesz!

Magnetyczna myjka do czyszczenia okien pomaga w skuteczniejszym i bezpieczniejszym myciu okien. Jej wnętrze jest wypełnione silnymi magnesami, które zapobiegają temu, by myjka nie spadała bądź nie zsuwała się podczas czyszczenia. Najlepsze jest to, że korzystanie z takiej magnetycznej myjki do czyszczenia okna oznacza, że kiedy czyścisz wewnętrzną część okna, część zewnętrzna również będzie czyszczona w tym samym czasie.

Na czym dokładnie to polega?

Jak to działa? Wystarczy wziąć dwie strony produktu i przymocować jedną na zewnątrz okna, a drugą od wewnątrz. Dwa magnesy przyciągają się, umożliwiając rozpoczęcie czyszczenia okna. Podczas pracy nad czyszczeniem wnętrza okna magnes zewnętrzny podąży tą samą ścieżką i wyczyści zewnętrzną szybę.

W zależności od rodzaju środka do czyszczenia okien myjki mogą działać nieco inaczej. Na przykład są też takie myjki, które często poruszają się zygzakiem. Inne modele do czyszczenia okien mogą wymagać przesunięcia ich w poziomie lub w innych kierunkach, aby odpowiednio wyczyścić okna- w zależności od osobistych preferencji i one się do tego odpowiednio dostosowują.

Jednak przed połączeniem magnesów nie zapomnij nałożyć roztworu czyszczącego na gąbki obu środków czyszczących, aby działało mycie okna w sposób, który w tym wszystkim podoba Ci się najbardziej.

Szukając odpowiedniej do swoich zastosowań myjki przede wszystkim należy popatrzeć na preferowany rozmiar. Gdyż naprawdę ważne jest, aby znaleźć narzędzie o odpowiednim rozmiarze, bowiem nie chcesz takiego, który może być za duże lub za małe na twoje okna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *