Jak Wysłać PIT 2014/2015? Tradycyjnie czy Elektronicznie?

142452436702281800

Trwa okres rozliczeń PIT. Miliony Polaków muszą do końca kwietnia złożyć deklaracje podatkowe. Jakie mamy możliwości wysłania wypełnionych formularzy? Poniżej 3 sposoby i garść porad na temat wysyłania PITów w 2015 roku.

Wysłanie PIT do Urzędu Skarbowego może odbyć się na kilka sposobów. Pierwszy, tradycyjny to dostarczenie osobiście wypełnionego formularza PIT do właściwego urzędu skarbowego . Zanosząc PIT do Urzędu Skarbowego pamiętajmy o tym, żeby zrobić odpowiednio wcześniej. W ostatnim tygodniu kwietnia kolejki w urzędach skarbowych mogą zadziwić.

Drugim ze sposobów jest wysłanie PIT drogą pocztową. Datą dostarczenia PIT jest data dostarczenia na pocztę. W tym przypadku również nie radzimy czekać na ostatnią chwilę i wysłać PIT pocztą nieco wcześniej.

Wysłanie PIT przez Internet

Trzecią, coraz popularniejszą formą wysyłania PIT jest internetowe przekazanie deklaracji podatkowych. Możemy zrobić to na kilka sposobów:

  1. Pobranie programy do rozliczenia PIT połączonego z systemem edeklaracje.
  2. Wypełnienie PIT przez system edeklaracje.
  3. Rozliczenie PIT Online przez aplikacje internetowe.

Podczas wysyłania PIT przez Internet, niezależnie od formy rozliczenia którą wybierzemy należy pamiętać o odebraniu UPO – Urzędowego Poświadczenia Odbioru, który jest oficjalnym dokumentem – dowodem wysłania deklaracji PIT 2015 przez Internet. Wysyłanie PIT przez Internet niesie za sobą szereg udogodnień. Rozliczając PIT internetowo mamy niewielką szansę na przyjęcie wniosku z błędem przez urząd skarbowy. Kolejnym atutem jest szybkość wysyłania deklaracji – odbywa się to w kilka minut. Tutaj przeczytasz więcej o rozliczeniu PIT przez Internet w 2015 roku.

Pytania i Odpowiedzi:

Czy rozliczając PIT przez Internet mogę rozliczyć Ulgi podatkowe?

Tak, rozliczanie PIT przez Internet ma nie tylko zalety w formie wygody wysyłki. Programy oraz aplikacje do rozliczania PIT posiadają wbudowane mechanizmy i kreatory rozliczeń, które zadbają o wszystkie detale i poprawne rozliczenie.

Co jeżeli nie zdążę wysłać PIT w terminie?

W przypadku nie wysłania PIT w terminie należy niezwłocznie wysłać PIT a także zgłosić się do urzędu z informacją o wysłaniu PIT po terminie. Jednak w przypadku gdy nie wiemy jak rozliczyć PIT, bądź nie zdążymy z prawidłowym rozliczeniem, lepiej wysłać pustą deklarację w terminie, a następnie złożyć korektę PIT.

Do kiedy mogę wysłać formularze PIT?

Formularze PIT 28 wysyłamy do końca stycznia. Pozostałe deklaracje wysyłamy do końca Kwietnia 2015 roku.

Przeczytaj także:
PIT 2020 – wszystko co powinieneś wiedzieć o rozliczeniu podatku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *