Jak zadbać o swój rozwój?

Stack of books and laptop on wooden table

Są ludzie, którym wystarczy praca bez możliwości awansu czy szans na podwyżkę. Jeśli tu jesteś oznacza to, że należysz do zupełnie innej grupy – jesteś ambitna/-y i szukasz możliwości rozwoju i chcesz zdobywać nowe doświadczenie. Poznaj propozycje na to, by jak najlepiej zadbać o swój rozwój!

Czytaj rozwijające książki oraz artykuły

W dobie internetu mamy łatwy i szybki dostęp do interesujących nas zagadnień i informacji. Warto to wykorzystać i czytać w wolnym czasie e-booki lub zamówić niedostępne w pobliskich bibliotekach książki, których poszukujemy od dawna, bądź też zdobyć wiedzę dzięki stronom naukowym czy specjalistycznym blogom.
Można w ten sposób dowiedzieć się niemal wszystkiego – od budowy maszyn wykorzystywanych w przemyśle, po domową produkcję serów z owczego mleka. Zakres jest szeroki, dlatego pozwól sobie na rozwijanie pasji oraz zdobądź wiedzę, którą wykorzystasz w pracy.

Bierz udział w szkoleniach i warsztatach

Rozejrzyj się za szkoleniami i warsztatami w swojej okolicy lub… naucz się czegoś podczas e-kursu! Obecnie dostępnych jest wiele możliwości – przez internet możesz odbyć kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedzieć się jak tworzyć reklamy internetowe lub stać się animatorem dziecięcym. Możesz wybrać to, co pomoże Ci w rozwoju zawodowym i poprawi jakość Twojej pracy.

Ucz się języków obcych

Niemal na każdym stanowisku – od kasjera w sklepie, przez obsługę telefoniczną w Biurze Obsługi Klienta, a na pracy w banku kończąc – przyda Ci się znajomość języków obcych. Dla wielu ludzi największym problemem nie jest jednak sama nauka, a używanie języka na co dzień. By łatwiej się przełamać i nie mieć oporów w posługiwaniu się np. angielskim czy hiszpańskim – warto zacząć od słuchania i śpiewania (na początek w domu, bez świadków) piosenek w danym języku, oglądaniu filmów bez lektora i wsłuchiwaniu się w wymowę itd. Pozwoli Ci to oswoić się z wymową trudnych słów oraz poznać nowe wyrazy, które pomogą Ci w komunikacji z obcokrajowcami.
Nie przejmuj się też drobnymi przejęzyczeniami czy błędami – nikt nie jest idealny, a Ty chcesz się uczyć! A pewnie zdarzają Ci się błędy podczas używania ojczystego języka – czy z tego powodu przestaniesz się komunikować z otoczeniem?

Rozwijaj swoje pasje!

Nie pomijaj swoich pasji i zainteresowań – to przede wszystkim one nas rozwijają i są czynnikiem, który motywuje do działania. Sięgaj po literaturę czy filmy dotyczące Twoich hobby, ale nie tylko – jeśli w Twoim otoczeniu organizowane jest np. spotkanie zapalonych rowerzystów, to warto się przyłączyć do takiego wydarzenia i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Może to pozwoli Ci poznać osoby związane zawodowo z Twoimi zainteresowaniami, a nawet sam/-a zastanowisz się nad przyłączeniem się do wybranej branży i rowijaniem się w jej kierunku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *