Jak zwiększyć wydajność działu kadr i płac w Twojej firmie?

outsourcing

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie z tego dobrze sprawę, że prowadzenie firmy wiąże się z nieokreślonym wynagrodzeniem i przychodem firmy. Raz przychody są bardzo wysokie a w kolejnym miesiącu niestety o wiele niższe. Przychody z własnej działalności gospodarczej w głównej mierze zależą od sytuacji gospodarczej na rynku. Często przedsiębiorcy nie mają dużego wpływu na obroty swojej firmy. Dal wielu młodych przedsiębiorców niskie dochody lub ich brak przez kilka miesięcy z rzędu mogą oznaczać bankructwo firmy.

Prowadząc własną firmę warto rozważyć wszelkie sposoby, które pozwolą na obniżenie kosztów prowadzenia firmy. Najbardziej obniżającymi koszty rozwiązaniami są: Outsourcing kadr i płac (zobacz czym jest outsourcing płac?), zmiana dostawcy energii elektrycznej, zamiana lokalu na tańszy.

Pomoc specjalnej firmy

Zewnętrzna obsługa kadr i płac to nic innego jak prowadzenie przez firmę zewnętrzną pełnej dokumentacji kadrowo płacowej. Korzystając z tej opcji możemy sporo zaoszczędzić. Przede wszystkim outsourcing kadr i płac pozwala nam, aby nie zatrudniać kolejnych pracowników, którzy będą się zajmowali naszymi rozliczeniami firmowymi, co wiąże się z sporymi kosztami. Zatrudnianie pracownika to nie tylko koszt jego pracy. Do tych kosztów doliczyć trzeba podatki, które trzeba odprowadzić jak i również wszelkie składki na ZUS. Kolejnymi kosztami i zyskami wynikającymi z outsourcingu kadr i płac jest zwiększenie wydajności pracy pracowników, uwolnienie środków na inwestycję, kontrola kosztów oraz koncentracja firmy na głównej działalności.

Ponadto podpisując umowę z firma zewnętrzną na prowadzenie naszych kadr i płac mamy pewność, ze rachunkowość prowadzą za nas sami specjaliści, ponieważ firmy oferujące tego typu rozwiązania kładą duży nacisk na wyszkolenie swoich pracowników. Nas, jako przedsiębiorców najprawdopodobniej nie byłoby stać na zatrudnienie tylu doświadczonych, najlepszych specjalistów z branży rachunkowej. Outsourcing pozwala również na optymalne wykorzystanie czasu pracy. Firma świadcząca dla nas usługi jest zawsze gotowa do współpracy, gdy tylko firma macierzysta tego potrzebuje. Nieważne jest dla niej czy praca odbywać się będzie w dni wolne od pracy czy jako nadgodziny. Celem wiodącym dla tego rodzaju firm jest realizacja procesu w sposób i w terminie ustalonym z klientem przy podpisywaniu umowy.

Zmiana dostawcy energii

Duże oszczędności dla budżetu naszej firmy daje nam również zmiana dostawcy energii elektrycznej. Opłaty za energię elektryczną często stanowią większą część naszych regularnych zobowiązań. W dzisiejszych czasach można sobie na to pozwolić, ponieważ dostawców energii elektrycznej jest wielu i istnieje możliwość wyboru tego, który dostarczać będzie nam prąd najtaniej. Podpisując umowę z nowym dostawcą zyskujemy nie tylko tańszy prąd a co za tym idzie oszczędności, ale również niejednokrotnie gwarancję najniższych cen a także gwarancję stałej ceny energii. Zmiana dostawcy energii elektrycznej to dobre rozwiązanie nie tylko dla wielkich firm, równie dobrze sprawdza się w małych i średnich firmach.

Zamiana lokalu na tańszy

Kolejnym sposobem na obniżenie kosztów własnej działalności gospodarczej jest znalezienie lokalu, w którym jest niższy czynsz. Na rynku nieruchomości nowych, korzystnych ofert ciągle przybywa. Dobrym pomysłem jest poszukiwanie nowego, tańszego lokalu na specjalnych portalach ogłoszeniowych. Często czekają tam na nas niezłe okazje, a do tego można w jednym miejscu zobaczyć wiele ofert z lokalnego rynku. Dodatkowym plusem poszukiwań na specjalnych portalach internetowych jest fakt, ze praktycznie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia.

Każda zmiana jest dobra, jeżeli tylko niesie jakiekolwiek oszczędność i zmniejsza koszty naszej firmy. Nawet te najmniejsze oszczędności zsumowany na skale rocznego kosztu dają nam niezłą sumę, jaką możemy zaoszczędzić. Pracując samemu dla siebie trzeba umieć wykorzystać każdą sytuację, aby zdobyć możliwość zaoszczędzenia a co za tym idzie otrzymania większego dochodu lub wykorzystania ich na rozwój firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *