Jaki papier do wynajmowanej drukarki?

Dzisiaj chcemy rzucić na tapetę kilka artefaktów, z którymi często spotykają się firmy podczas korzystania z drukowania i kserokopiarki w firmie. Chodzi o typowe anomalie, takie jak zatykanie się dysz, a także inne, często mniej brane pod uwagę problemy, takie jak rodzaj papieru używanego w maszynach.

Wiele z tych problemów z drukowaniem można łatwo przezwyciężyć przy odrobinie przemyślenia i planowania. W tym miesiącu podamy kilka wskazówek na temat rodzajów papieru do kserokopiarek, które zainteresują Cię również wtedy, gdy stawiasz na wynajem drukarek zamiast zakupu.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby uniknąć jakichkolwiek problemów, jest zapoznanie się z zaleceniami producenta Twojej kserokopiarki lub drukarki.

Brzmi to jak coś niesamowicie oczywistego, ale aby uzyskać wydruki najwyższej jakości, trzeba użyć papieru lepszej jakości. Ostatecznie najlepsze wyniki uzyskuje się z papieru powlekanego lub specjalnego, chociaż jest on znacznie droższy niż zwykły papier używany w wielu biurach. Jednak znane powiedzenie: „Dostajesz to, za co płacisz” z pewnością brzmi w tym przypadku prawdziwie, ponieważ jeśli chcesz jakości, musisz się spodziewać, że za nią zapłacisz!

Dotyczy to zwłaszcza:

• drukarek fotograficznych,
• drukarek atramentowych,
• urządzeń wielofunkcyjnych.

Jeśli potrzebujesz doskonałych zdjęć o wysokiej rozdzielczości lub świetnie prezentującego się tekstu, jest to niezbędne. Jeśli dla Ciebie jest to po prostu nie jest ekonomicznie opłacalne, spróbuj użyć papieru o nieco lepszej jakości, dostępnego u wielu dobrych dystrybutorów.

Zasadniczo we wszystkich papierach występuje tylko kilka głównych różnic, chociaż kluczową rolę odgrywają: jasność, gramatura, grubość i wykończenie. Spróbuj wybrać odpowiedni papier do swoich potrzeb w oparciu o następujące kryteria i nie bój się porównać ze sobą kilku różnych rodzajów papieru. Mówiąc prościej… kupuj to, co najlepsze, na co Cię stać!

Waga

Gramatura papieru jest wyrażona w gramach na metr kwadratowy (g/m2). Różne rodzaje papieru mają własną skalę wagową. Większość papierów fotograficznych do drukarek atramentowych to papiery „bond” o gramaturze od 90 do 270 g/m2. Cięższy papier często ma znacznie gładsze włókna, dzięki czemu mniej się „przesiąka”.

Ocena jasności

Istnieje wiele różnych poziomów bieli lub jasności. Podczas zakupu jasność jest zwykle pokazywana jako liczba od 1 do 100. Papier do drukowania zdjęć zwykle mieści się w 90-tkach. Aby to skomplikować, nie wszystkie papiery są oznaczone ich oceną jasności, więc najlepszym sposobem określenia jasności papieru jest proste porównanie kilku papierów obok siebie. Jaśniejszy papier zapewnia bardziej kontrastowe zdjęcia i wyrazisty tekst.

Nieprzezroczystość

Oznacza to po prostu: „Jak przezroczysty jest papier?”. Im większa nieprzezroczystość, tym mniej drukowanego tekstu i obrazów „przecieka” przez papier na drugą stronę. Ten czynnik należy wziąć pod uwagę, jeśli zamierzasz wykonywać dużo drukowania dwustronnego.

Polecamy:
Ekstremalne prezenty, czyli podaruj emocje na urodziny i nie tylko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *