Jakich języków obcych warto uczyć się w 2021 roku?

Nauka języków obcych jest polecana każdemu i zawsze. Zanim podejmiesz kolejne noworoczne postanowienie, dowiedz się, jakie umiejętności lingwistyczne będą szczególnie pożądane w 2021 roku. To pozwoli Ci obrać dobry kierunek i maksymalnie wykorzystać swój potencjał. Jeżeli nie znasz angielskiego, zacznij od podstaw. Jeżeli ten język masz już opanowany, pomyśl o czymś bardziej egzotycznym.

Język angielski to podstawa

I w tym zakresie nic się nie zmienia. Język angielski trzeba dzisiaj znać niemal tak dobrze, jak język ojczysty. W ogłoszeniach o pracę pracodawcy bardzo często wymagają znajomości na poziomie średniozaawansowanym, a najchętniej biegłym (C1-C2). Jeżeli masz braki w podstawach, to zacznij od ich nadrobienia, zapisując się na angielski online. Lincoln, podobnie jak inne szkoły, oferuje naukę zdalną na różnych poziomach, a także przygotowanie do egzaminów międzynarodowych. Jeżeli więc dobrze znasz język obcy, to dobrym pomysłem na potwierdzenie tego faktu będzie właśnie odpowiedni certyfikat.

Inny język europejski

Jeżeli znasz „tylko” jeden język obcy, a masz ochotę na więcej, zastanów się nad wyborem innego. Może to być np. któryś z popularnych języków europejskich – niemiecki, hiszpański, włoski czy francuski. W ten sposób znacznie poszerzysz swoje horyzonty i zyskasz szansę na pracę w międzynarodowych korporacjach. Łatwiej też będzie o awans lub wyjazd na delegację. Znajomość wspomnianych języków będzie nieoceniona także podczas wakacji. Popularnością, jeżeli chodzi o nasz kontynent cieszą się też języki skandynawskie. Znajomość szwedzkiego czy norweskiego nawet na podstawowym poziomie będzie dużym atutem!

Popularność języków egzotycznych

Podjęcie decyzji o nauce języka egzotycznego wymaga nieco wysiłku już na etapie szukania nauczyciela. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć swój wybór. Obserwując dynamicznie rozwijające się rynki azjatyckie z dużą dozą pewności można przypuszczać, że w kolejnych latach niezwykle istotna będzie znajomość chińskiego, którym już dzisiaj posługuje się nawet 2,5 miliarda ludzi na świecie! Warte rozważenia są także języki arabskie oraz hinduskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *