Jakie dokumenty rekrutacyjne potrzebne są opiekunce seniora?

Praca opiekunki seniora w Niemczech to niezwykle atrakcyjna forma zatrudnienia. Wysokie zarobki, w euro dobre warunki pracy, możliwość rozwoju, zapewniony wikt i opierunek to tylko niektóre z jej zalet. Aby jednak móc podjąć zatrudnienie na tym stanowisku, konieczne jest przejście procesu rekrutacyjnego. Pierwszym jego krokiem jest złożenie dokumentów. Jakich? Jak je przygotować? O czym pamiętać w pierwszym kroku rekrutacji?

Jakich dokumentów rekrutacyjnych potrzebuje opiekunka seniora?

Przygotowując się do rekrutacji na stanowisko opiekunki seniora, na początek warto sprawdzić, jakie wymagania ma agencja zatrudniająca. Większość z nich na swoich stronach dokładnie opisuje, jakie wygląda proces rekrutacji krok po kroku i jakie dokumenty trzeba przedstawić. W większości przypadków należy je dostarczyć online. Ważne jest więc, aby mieć je przygotowane w wersji elektronicznej, którą można dołączyć do maila lub formularza rekrutacyjnego.

CV – podstawowy dokument rekrutacyjny

Każda opiekunka seniora, która stara się o nową pracę, powinna posiadać CV, inaczej nazywane resume lub życiorysem. Musi ono zawierać podstawowe dane, czyli imię i nazwisko, numer telefonu, maila, miasto zamieszkania oraz informacje o wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. Zaleca się, aby CV nie było dłuższe niż jedna strona A4.

Pośrednik opiekunek w Niemczech, zamiast CV może poprosić o wypełnienie formularza rekrutacyjnego, takiego jak dostępny jest na opieka.felizajob.pl. Dzięki niemu od razu może się dowiedzieć więcej o osobie rekrutowanej np. czy posiada doświadczenie w pracy z osobą niepełnoprawną, leżącą, po udarze. W kwestionariuszu może też dokładnie wypytać o doświadczenie w zakresie pracy poza granicami Polski.

CV to nie wszystko – co jeszcze jest potrzebne przy rekrutacji?

Oprócz CV każda opiekunka powinna przygotować również kserokopie dokumentów potwierdzający wykształcenie oraz kursy zawodowe. Warto jednak pamiętać, aby do zgłoszenia dołączą tylko te dyplomy i certyfikaty, które mają ścisły związek z pracą opiekunki. W praktyce oznacza to, że in plus zostanie poczytane dołączenie certyfikatu z kursu pierwszej pomocy, a zupełnie bez znaczenia będzie kurs wyplatania koszyków z wikliny. Podobną zasadę należy zastosować do wykształcenia – dyplom pielęgniarki, lekarza, psychologa, fizjoterapeuty, rehabilitanta bez wątpienia zwiększy szansę na zatrudnienie, w innym przypadku w CV warto wpisać jedynie, że posiada siew wykształcenie podstawowe/średnie/wyższe.

Ważne dokumenty rekrutacyjne dla opiekunki seniora w Niemczech to także: potwierdzenie ukończenia kursu języka niemieckiego, prawo jazdy oraz referencje od poprzednich pracodawców.

Ślub – wielkie wydarzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *