Jednorodzinne domy modułowe

architecture-1477098_960_720

Dom jednorodzinny to inwestycja, która zwykle powstaje w ciągu kilku lat. Powstały obiekt przez kolejne etapy życia rodziny pozostaje w niezmienionej formie, nawet jeśli potrzeby domowników ulegną w tym czasie zmianie. Właśnie dlatego warto rozważyć inwestycję w jednorodzinny dom modułowy – to rozwiązanie, które oszczędza czas i pozwala na wprowadzanie potrzebnych modyfikacji.

Jakie są możliwości budynków modułowych?

W przypadku domów prefabrykowanych na placu budowy przygotowuje się wyłącznie fundamenty i doprowadza media – reszta prac związana jest z montażem budynku. Tego typu obiekty są transportowane bezpośrednio z zakładu produkcyjnego na plac budowy. Tam budynek jest montowany, a z racji niewielkiej ilości połączonych ze sobą segmentów, prace wykonywane są naprawdę szybko i sprawnie. Co ważne, ustawienie oraz łączenie segmentów można wykonać bez względu na porę roku, czy pogodę.

Domy prefabrykowane dają szerokie możliwości funkcjonalne i aranżacyjne. Ważne jest jednak to, aby montaż wykonany był przez profesjonalną ekipę, która w kompleksowy sposób zrealizuje całą inwestycję, poczynając od projektu, a kończąc na pracach wykończeniowych. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie https://climatic.pl/domy-jednorodzinne/.

Zalety domów modułowych

Domy modułowe są wykonywane w sposób kompleksowy. Wykonawca odpowiada nie tylko za złożenie poszczególnych segmentów, ale również wykonanie wszelkich instalacji, np. wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych, elektrycznych, grzewczych czy teletechnicznych. Ponadto prace obejmują wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej, sufitów, podłóg, armatury oraz wszelkiego innego wyposażenia, które zamówi inwestor. Co ważne, dom modułowy jest gotowy do zamieszkania w czasie krótszym nawet o 50% niż w przypadku domów powstających metodą tradycyjną.

Domy prefabrykowane wyróżniają się na tle innych budynków bardzo nowoczesną architekturą. Ich zaletą jest także to, że mogą być umieszczone niemal na każdym terenie, w tym m.in. na gruntach skalistych, piaszczystych, podmokłych czy na skarpach. Bardzo ważna jest również możliwość rozbudowy i nadbudowy, jeśli zmienią się potrzeby rodziny.

 

1 Komentarz

  1. Adam pisze:

    Wg mnie największą zaletą domów modułowych jest nie tylko cena, ale to że można je postawić z gotowych fabrykatów zaledwie w kilka tygodni. https://dom.edu.pl/jak-wyglada-i-czym-jest-dom-modulowy/ a nie miesięcy, jak to bywa w tradycyjnym budownictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *