Jeśli nie wynagrodzenie, to co? O motywacji do pracy.

Czy kiedykolwiek zostałeś zapytany: “Czego szukasz w pracy?”. Być może przyjaciel zapytał Cię o to z ciekawości, albo usłyszałeś to na rozmowie kwalifikacyjnej. Domyślną myślą jest często wynagrodzenie. W końcu, to dlatego wielu z nas dostaje pracę, prawda? Ale warto kopać głębiej i znajdziesz wiele innych czynników, które należy rozważyć w tym, co szukać w pracy.

To w rezultacie daje możliwość wyboru pracy na podstawie wielu czynników – nie tylko wielkości wypłaty. Kiedy nauczymy się zadowalać mniejszą ilością, będziemy mogli brać pod uwagę dowolną liczbę czynników przy wyborze pracy. Aby pomóc Ci cieszyć się porannym wstawaniem, rozważ te rzeczy, których należy szukać w pracy.

1) Coś pozytywnego

Wybierz pracę, która wnosi wartość dodaną do naszego świata, która pozostawia go w lepszym stanie niż go zastałeś i która autentycznie pomaga innym ludziom.

2) Lubisz swoich współpracowników

Biorąc pod uwagę fakt, że będziesz spędzać dużą część swojego dnia w pracy, upewnij się, że lubisz ludzi wokół ciebie. Pocieszające jest to, że wspierają Cię, kibicują Ci i pracują razem jako zespół.

3) Czujesz się doceniony i dowartościowany

Wypłata jest miła, ale to idzie prosto do banku. Z drugiej strony, uznanie jest czymś, co nosisz w swojej duszy każdego dnia. To uznanie może być przekazywane poprzez szacunek, niespodziewane prezenty lub po prostu staroświeckie “dziękuję”.

4) Jesteś godny zaufania

Miło jest wiedzieć, że ktoś nie zawsze zagląda ci przez ramię. A kiedy dostajesz zadanie, masz swobodę, by je wykonać.

5) To jest coś, co kochasz robić

Poszukaj pracy, która utrzymuje cię zmotywowany przez samą swoją naturę, a nie wyłącznie przez sumę wraz z wypłatą – bo to zużywa się naprawdę szybko.

6) Pasuje do Twojej osobowości

Każdy, kto kiedykolwiek wziął test osobowości wie, że wszyscy mamy unikalne osobowości, które rozwijają się w pewnych środowiskach. Niektórzy lubią pracować z ludźmi, inni lubią wykonywać zadania. Niektórzy lubią podejmować decyzje, inni nie. Znajdź pracę, która pasuje do Twojego ulubionego miejsca. A przy okazji, jeśli nadal się mylisz, są ludzie, którzy mogą ci pomóc – na przykład tutaj: Fast Service.

7) Wyzwanie dla Ciebie, aby móc się rozwijać

Poszukaj pracy, która sprawi, że staniesz się lepszy i pozwoli Ci ciężko pracować. Czy to poprzez ambitne zadania, możliwości edukacyjne, wymaganie doskonałości, czy też nieformalnych mentorów, praca, która zmusza Cię do rozwoju poza Twoim obecnym zestawem umiejętności sprawi, że staniesz się lepszym człowiekiem i lepszą firmą.

8) Wartości firmy są zbieżne z Twoimi.

Koniec końców – twoja integralność jest tym, co liczy się najbardziej. Nie narażaj jej na szwank za każdym razem, gdy wchodzisz do miejsca pracy. Jeśli pracujesz w miejscu, które wymaga od Ciebie zawieszenia Twoich osobistych przekonań, nie musisz – ani nie powinieneś tam pracować.

9) Kultura elastyczności, zorientowana na wyniki

Kultura elastyczności sugeruje skupienie się na wynikach – taka, która jest bardziej zainteresowana tym, abyś z powodzeniem wykonał swoją pracę z doskonałością, niż tym, abyś odmierzał określoną liczbę godzin pracy w określonym czasie w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *