Kiedy piżamka, a kiedy pajacyk? Co wybrać do spania dla niemowlaka

Komfortowy sen jest bardzo ważny nie tylko dla zdrowia i samopoczucia niemowlaka, ale także dla jego rozwoju. To właśnie dlatego rodzice powinni zadbać o to, by nocne ubranko maluszka było jak najwygodniejsze. Czy jako ubranka dla niemowląt do spania lepiej sprawdzą się piżamy, czy pajace? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym są pajacyki niemowlęce?

W pierwszej kolejności warto w kilku zdaniach wyjaśnić, czym w ogóle są pajacyki niemowlęce. Najprościej mówiąc, jest to jednoczęściowe, najczęściej bawełniane ubranko, które umożliwia szybkie ubranie i zakrycie całego maluszka. Zalety połączenia dolnych i górnych elementów garderoby są dwie. Po pierwsze, wykorzystując zamocowane na całej długości guziki, można w prosty sposób rozebrać pociechę lub zmienić pieluszkę. Po drugie, tak ubrany niemowlak nie ma szans na samodzielne rozebranie się czy podwinięcie w czasie spania koszulki lub nogawek. Dzięki temu pajace dla niemowląt stanowią idealne rozwiązanie także na jesień czy zimę.

Pajacyki niemowlęce można dostać praktycznie we wszystkich sklepach odzieżowych dla najmłodszych, takich jak Coccodrillo. Trzeba jednak pamiętać o tym, że te elementy garderoby są dostępne tylko do pewnego rozmiaru – najczęściej 98 lub 104.

Pajace dla niemowląt czy piżamy – co wybrać?

Zastanawiając się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będą pajace niemowlęce, czy piżamki, warto mieć na uwadze fakt, że dylemat ten pojawia się dopiero w pewnym momencie. Pajacyki, jak wspomnieliśmy, produkowane są do rozmiaru 98 lub 104, natomiast piżamki niemowlęce zaczynają się w rozmiarze 80.

Rzecz jasna, nie ma w tym przypadku. Pajace dla niemowląt w pierwszych miesiącach życia są po prostu niezastąpione – jest to rozwiązanie najwygodniejsze zarówno dla maluszka, jak i dla rodziców zobowiązanych do przebierania dziecka i zmieniania pieluchy. Inne ubranka dla niemowląt są w tym okresie po prostu niepraktyczne.

Co wybrać w sytuacji, gdy maluszek łapie się i na pajacyki, i na piżamki? Jeśli obserwujemy, że maluch śpi spokojnie i nie robi problemów podczas przebierania czy zmieniania pieluchy, można wypróbować piżamę. Nie trzeba się jednak z tym śpieszyć! W drugim roku życia dziecka można sporadycznie ubierać maluszka w piżamkę, stopniowo oswajając go tym samym z bardziej „dorosłym” ubraniem do spania.

Gdzie kupować ubranka dla niemowląt do spania? W Coccodrillo!

Niezależnie od tego, czy szukasz pajacyka, czy dwuczęściowej piżamki dla malucha, pamiętaj, by kupować w zaufanych sklepach, koncentrujących się na potrzebach najmłodszych. Z pewnością ubrań dziecięcych nie należy kupować w internetowych sklepach azjatyckich, które często kuszą niskimi cenami. W wielu przypadkach znajdujące się tam produkty nie przechodzą odpowiedniej kontroli, dlatego nie ma pewności, że są w stu procentach bezpieczne dla dzieci.

Znacznie lepiej jest korzystać z uznanych sklepów odzieżowych. Zapoznaj się na przykład z ofertą sklepu pl.coccodrillo.eu, gdzie można znaleźć ubranka nie tylko dla starszych dzieci, ale także dla niemowląt.

 

Polecamy:
Kurs na architekturę
Biuro nieruchomości – w czym może Ci pomóc?
Angielski dla dwulatka – skuteczna nauka języka angielskiego od najmłodszych lat
Jak wybrać piękne zapachy do domu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *