Kiedy warto zorganizować szkolenie zamknięte dla swoich pracowników?

conference-2705706_1920

Jednym z pozapłacowych czynników motywujących pracowników do działania jest możliwość rozwoju w firmie i zdobywania nowych umiejętności. Pracodawca może wyrazić zgodę na wzięcie udziału w szkoleniach w godzinach pracy, partycypować w kosztach warsztatów czy studiów podyplomowych lub zorganizować szkolenie zamknięte dla całego zespołu.

Szkolenie zamknięte

Jest to szkolenie organizowane dla wybranej grupy osób z jednej firmy lub zespołu roboczego obejmujące jeden, wskazany obszar tematyczny, na przykład: windykacja i egzekucja należności, ochrona danych osobowych, zamówienia publiczne czy fundusze Unii Europejskiej i pomoc publiczna.

Organizacja szkolenia zamkniętego

Szkolenie może zostać zorganizowane na terenie zakładu pracy lub w dowolnie wybranym miejscu. Jeśli odbędzie się ono poza firmą, może stanowić również element integracji członków zespołu. Dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy szkoleniowej, która zaproponuje program merytoryczny na podstawie informacji otrzymanych od firmy na temat oczekiwanych zagadnień i rezultatów szkolenia. W zależności od tematyki szkolenia i preferencji firmy zainteresowanej szkoleniem, profesjonalna firma szkoleniowa przeprowadzi badanie potrzeb szkoleniowych. Warto zadbać o to, by cele i oczekiwania zainteresowanej firmy a także indywidualne cele i oczekiwania uczestników zostały dobrze przeanalizowane, zrozumiane i opisane – wówczas można liczyć na to, że szkolenie zamknięte będzie efektywne. Warto zobaczyć, jak organizowane są profesjonalne szkolenia zamknięte w JGT.

Korzyści

Kiedy warto zorganizować szkolenie zamknięte dla swoich pracowników? Na pewno w sytuacji, gdy chcemy przeszkolić większą grupę pracowników. Już w przypadku szkolenia dla kilkuosobowej grupy pracowników warto zastanowić się na organizacją szkolenia wewnętrznego. Podstawową korzyścią jest to, że można ściśle dostosować tematykę zajęć do potrzeb firmy, oczekiwań uczestników, poziomu zaawansowania. Podczas szkolenia trener może przeanalizować przypadki z praktyki firmy, z którymi pracownicy mają do czynienia w codziennej pracy i wzbogacić je o panel dyskusyjny. Szkolenie zamknięte często ma charakter dynamicznych warsztatów z nastawieniem na zdobycie przez uczestników umiejętności praktycznych. Korzystne jest również to, że decyzję dotyczącą tematyki i zakresu szkolenia podejmuje zainteresowana firma, a przykłady analizowane przez trenera i uczestników w trakcie szkolenia dotyczą specyfiki branży oraz konkretnej firmy, dla której organizowane jest szkolenie.

Szkolenie zamknięte to dobra forma wdrożenia nowego zagadnienia, czy wsparcie dla zespołu pracowników w pracy nad projektem. Elastyczny wybór zagadnień, dowolne miejsce szkolenia oraz wysoka efektywność powodują, że jest to dobra inwestycja w rozwój pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *